Kā zināms, pirmais priekšnosacījums komfortablai dzīvošanai ir patīkama temperatūra mājoklī. Diemžēl ne vienmēr tā mēdz būt. Idille tiek izjaukta, kad iestājas drēgnais laiks, bet centrālapkure vēl nav pieslēgta, vai arī apkuri jau izslēdza, bet pavasaris nesteidzas iestāties. Mitrums un neomulība dzīvoklī liek meklēt tūlītējus risinājumus, efektīvākais un pieejamākais no kuriem ir sildītājs. Tas nodrošinās vēlamo temperatūru istabās ne vien rudenī un agrā pavasarī, bet jebkurā laikā, kad Jums liksies, ka siltuma nepietiek. Atliek vien izvēlēties īsto! Piedāvājums ir pietiekami plašs, lai katrs atrastu savām vēlmēm un budžetam atbilstošāko risinājumu. Apskatīsim populārākos un efektīvākos variantus!

Lēti, bet efektīvi risinājumi
Ja saprotat, ka izmantosiet sildītāju neregulāri, piemēram, nedēļu pirms apkures sezonas sākuma un vēl šad tad, diez vai būtu vērts iegādāties dārgu iekārtu. Var izvēlēties nedārgu modeli, kurš efektīvi tiks galā ar savu galveno uzdevumu.

Eļļas radiators ir klasika, kuru visbiežāk var sastapt dzīvokļos. Tā iekšpusē ir speciāla minerālā eļļa, kura ļoti klusi uzsilst un nodod savu siltumenerģiju radiatora virsmai. Tādā veidā temperatūra istabā sāk celties. Sildītāja priekšrocības ir zema cena un ilgmūžīga kalpošana. Būtisks ir arī ilgstošais efekts - pēc izslēgšanas radiators vēl ilgi izstaro siltumu, pateicoties īpašai silikona smērvielai, kuras ietekmē siltums vidē tiek izdalīts lēnāk. Pēdējā iemesla dēļ eļļas radiatori ir piemērota izvēle telpām, kur uzturaties ilgāk, – viesistabām, guļamistabām. Jārēķinās vien ar ievērojami ilgāku uzsilšanas laiku (ap 20 minūtēm), salīdzinot ar citiem sildītāju veidiem. Visvienkāršākajiem radiatoriem ir mehāniskā pārvaldes sistēma – pogas minimālai, maksimālai un viduvējai temperatūrai. Taču mūsdienīgāki modeļi jau ir aprīkoti ar plašākām un precīzākām pārvaldes iespējam – elektronisko termostatu temperatūras uzturēšanai vēlamajā līmenī, ciparu displeju, tālvadības pulti, programmējamo taimeri.  
 
Tikt pie siltuma daudz ātrāk palīdzēs termoventilators. Pēc izskata un būtības tas atgādina parasto gaisa ventilatoru. Atšķirība vien tāda, ka konstrukcijā ir integrēts sildelements, kurš uzsilda gaisu un nodrošina tā cirkulāciju. Tādējādi telpas sāk uzsilt jau no pirmajām sildītāja darba minūtēm. Tiesa, pēc iekārtas izslēgšanas diezgan ātri arī atvēsinās. Ņemot vērā šos trūkumus, iekārta ir laba izvēle telpām, kur apsilde nepieciešama īsāku brīdi, piem., virtuvēm vai vannasistabām. Jāņem vērā, ka strādā termoventilators samērā skaļi un var sausināt gaisu. Lai mazinātu gaisa sausināšanu un paildzinātu iekārtas kalpošanas laiku, iegādes brīdī pievērsiet uzmanību, lai termoventilatoram būtu pārslodzes devējs. Tas izslēgs sildītāju, ja iekārta pārlieku uzsils vai veidos pārmērīgu slodzi elektrotīklam.

Kā redzams, abiem minētajiem sildītāju veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai izvēlētos vienu no tiem, apsveriet, kuras priekšrocības Jums šķiet svarīgākas un uz kuriem trūkumiem varētu „pievērt acis”. Kā galveno mīnusu abiem var minēt augstu elektrības patēriņu. Ņemot vērā pašreizējās elektrības cenas, iespējams, ir vērts apsvērt modernākas alternatīvas – sākotnēji dārgākas, bet ekonomiskākas ekspluatācijas gaitā.

Mūsdienīgas alternatīvas taupīgam elektrības patēriņam un augstākam komfortam


Ekonomiskākus sildītājus Jūs varēsiet lietot regulāri, neraizējoties par elektrības rēķiniem. Sākotnēji tas prasīs lielākus ieguldījumus, taču ilgtermiņā investīcijas atmaksāsies kā zemākas ekspluatācijas izmaksas un bieži vien arī efektīvāka telpu apsilde.

Par vieniem no ekonomiskākajiem pašlaik tiek atzīti infrasarkanie sildītāji. To darbības veids principiāli atšķiras no augstākminētajām iekārtām. Infrasarkanie modeļi silda tikai cilvēkus un priekšmetus, kuri atrodas telpās, nevis šeit esošo gaisu. Tādējādi tiek taupīta elektrība, taču nezūd efektivitāte! Īpaši ekonomisks šāds risinājums ir lielās istabās un dzīvokļos ar augstiem griestiem (3 metri un vairāk). Turklāt iekārta nerada nekādus trokšņus un tiek piedāvāta ļoti plašā jaudas klāstā - atradīsiet modeļus dažāda lieluma telpām (paturot prātā, ka 1m2 apsildei nepieciešams sildītājs ar jaudu no 80 līdz 100 W). Arī dizaina sortiments iepriecina. Atkarībā no savām vēlmēm un dzīvokļa interjera, varēsiet izvēlēties piemērotākus izmērus, formu, krāsu – lakonisku sildītāju-paneli, nelielu sienas vai griestu lampas modeli, brīvi stāvošu (uz statīva vai bez tā) utt. Progresīvākiem modeļiem ir maksimāli ērta pārvalde – tālvadības pults, ciparu ekrāns datu atspoguļošanai, plašākas temperatūras iestatīšanas un uzturēšanas iespējas.
 
Nedaudz lētāks risinājums, kas izceļas ar tikpat mūsdienīgu dizainu un paaugstinātu lietošanas komfortu, ir konvekcijas sildītājs. Tas paņem no telpu apakšas vēsu gaisu, uzsilda to iekārtas iekšpusē un izlaiž uz augšu. Būtība šī iekārta apvieno eļļas radiatora un termoventilatora labākās priekšrocības – ātri sāk sildīt telpas (lēnāk par termoventilatoru, bet ievērojami ātrāk par eļļas radiatoru) un klusi strādā. Modeļi ar sensoro un attālināto pārvaldi (Wi-Fi savienojums), kā arī taimeri padarīs lietošanu maksimāli komfortablu, bet elegantais dizains iederēsies vismodernākajā interjerā.  Pēc Jūsu patikas var izvēlēties brīvi stāvošas kompaktas iekārtas vai arī sienas. Atcerieties, ka konvekcijas sildītāju nevar izmantot veļas žāvēšanai, kā arī nav ieteicams novietot to mitrās telpās, piemēram, vannasistabā.

Pēdējo gadu jauninājums ir mūsdienīgi keramiskie sildītāji. Vizuāli tie izskatās kā eleganta, gluda plātne, kura visbiežāk stiprinās pie sienas vai griestiem. Pēc darbības principa sildītājs var būt infrasarkanais vai konvekcijas. Galvenā priekšrocība – ekonomisks elektroenerģijas patēriņš. Piemēram, salīdzinot ar konvekcijas iekārtu, tas patērē 3-4 reizes mazāk elektrības pie vienas un tās pašas platības. Tieši šis ir iemesls, kāpēc keramiskie sildītāji pašlaik strauji iekaro tirgu un tiek dēvēti par jaunās paaudzes sildīšanas iekārtām. Sākotnēji tā prasīs vislielākās investīcijas, taču iekārtas energoefektivitāte laika gaitā atsvers ieguldītos līdzekļus. Patīkams bonuss: nesausina gaisu un nesaceļ putekļus (kā mēdz gadīties ar konvektoriem un termoventilatoriem), viegli uzstādāms, ilgi kalpo. Progresīvākie modeļi ļauj iestatīt istabas mikroklimata uzturēšanas parametrus.

Lai kādas cenu kategorijas vai veida apsildes elementu Jūs meklētu, iegādāties to izdevīgāk var interneta veikalā 220.lv! Tieši te tradicionālie un modernākie sildītāji (infrasarkanie, gāzes, konvekcijas, keramiskie, eļļas u.c.) tiek piedāvāti par labām cenām un plašā modeļu klāstā. Atradīsiet gan nedārgus, bet pievilcīgus un efektīvus risinājumus, gan arī īpaši jaudīgus, ekspluatācijā ekonomiskus un ērtus modeļus. Ar ilgmūžību un pārdomātu pārvaldi iepriecinās tādu elektronikas gigantu ražojumi kā Electrolux, Hehct, Jata, Mill, Veito u.c. Ienāciet un izvēlieties – problēma ar vēsu un mitru dzīvokli ir ātri un viegli risināma!