Lai arī kāda apkures sistēma būtu Jūsu mājai, radiatori ir ļoti svarīgs elements šajā visā kopumā, lai Jūs saņemtu maksimālo siltuma atdevi un aukstajā laikā mājās justos patīkami un silti. Pirms radiatoru izvēles, ir jāievāc informācija un jāveic dažādi mērījumi, kuri prasa nelielu sagatavošanos. Jo uzstādot nepiemērotus radiatorus, var rasties problēmas ar siltuma padeves saņemšanu.

Jāsaka, ka pēdējā laikā aktuālas un pieprasītas ir arī siltās grīdas, kas ir zemgrīdas apkures veids, kuram nav nepieciešama radiatoru uzstādīšana. Tā kā apkures piedāvājumu klāsts ir plašs, tas paredz to, ka katrs var atrast savām prasībām piemērotāko un ērtāko variantu.

Radiatoru plašais piedāvājums
Radiatoru veidi ir dažādi, piemēram, čuguna, alumīnija, tērauda paneļu un bimetāla radiatori. Nedaudz smalkāk apskatīsim katru no šiem radiatoru veidiem.

Čuguna radiatori mūsdienās daudzās mājas kļuvuši arī par stila un interjera elementiem, kas piešķir mājoklim retro noskaņu. Var teikt, ka čuguna radiatori tiek izmantoti vairāk kā 100 gadus, bet mūsdienās lēnām tie zaudē savu popularitāti, jo ir daudz un dažādas citas iespējas. Izvēloties čuguna radiatorus Jūs ieguldīsiet investīciju mūža garumā, jo tie ir ļoti izturīgi, kā arī noturīgi pret koroziju. Čuguna radiatoru lielākā priekšrocība ir tāda, ka ilgi vēl pēc siltuma padeves pārtraukšanas, tajos saglabājas siltums, līdz ar to turpinot apsildīt telpu.

Alumīnija radiatori šobrīd ir daudzu cilvēku izvēle, kā apsildīt māju. Tā ir laba un mūsdienīga izvēle, jo alumīnija radiatori ir ļoti viegli un to uzstādīšana ir ātra. Šī modeļa radiatoriem ir augsta siltumatdeve un pievilcīgs izskats. Alumīnija radiatori bieži vien tiek izmantoti kopā ar temperatūras regulatoriem, tiem nav nepieciešams liels siltumnesēja tilpums.

Tērauda paneļu radiatori būs lieliski piemēroti autonomai mājas siltumapgādei. Jāsaka, ka šiem radiatoriem ir pievilcīgas cenas, kāds arī ir iemesls, kādēļ daudzās mājās tiek uzstādīti tieši šī modeļa radiatori. Tērauda radiatori neiztur hidrotriecienus un paaugstinātu spiedienu līdz 25 atmosfērām, tādēļ nebūtu ieteicams šos radiatorus izmantot dzīvoklī.

Bimetāla radiatori sastāv no tērauda caurulēm un alumīnija korpusa. Ūdens cirkulē caur bezšuvju caurulēm, kas sametinātas tā, ka siltumnesējs nav spējīgs negatīvi ietekmēt metāla konstrukciju un struktūru. Alumīnijam piemīt augsta siltumvadītspēja. Bimetāla radiatoriem ir daudz plusu jeb pozitīvo īpašību, bet salīdzinot ar citiem radiatoriem to cena ir samērā augsta.

Kādi kritēriji jāņem vērā izvēloties radiatorus?


Svarīgi ir zināt, kā izvēlētie radiatori “sader” ar apkures sistēmu un apkures katlu, lai neizveidotos situācija, kad pēc radiatoru iegādes nākas konstatēt, ka tie “neder” Jūsu mājas apkures sistēmai. Šo jautājumu drošāk būtu uzticēt zinošam šīs jomas pārstāvim, kurš ļoti ātri spēs pateikt, kāda veida radiatori mājai būs vispiemērotākie.

Katram radiatoram ir sava jauda, ar kādu tiek apsildītas telpas. Līdz ar to radiatora jauda un telpas platība ir divi svarīgākie lielumi, kas ir jāņem vērā iegādājoties radiatorus. Mājai un apkures sistēmai ieteicams ir pielāgot tādus radiatorus, kuru jauda jeb kapacitāte nav ne par lielu, ne par mazu, jo abos gadījumos Jūs būsiet zaudētāji. Ja radiatora kapacitāte būs par mazu, tad tas nesniegs Jums vēlamo siltumatdevi, ja kapacitāte būs par lielu Jūsu mājas platībai, tad Jums vienkārši nāksies pārmaksāt par apkuri.

Dažādu izstrādātāju radiatorus, piemēram, Kermi, Korad, Royal Thermo un citus var iegādāties Latvijā tik pieprasītajā un populārajā tirdzniecības centrā internetā 220.lv. Domājiet par mājas apkuri un radiatoru izvēli laicīgi un neatlieciet to uz pēdējo brīdi!