Bērnu istaba ir vieta, kur mazie piedzīvo un atklāj pasauli. Grīda ir viņu iemīļotākā vieta rotaļām, tāpēc ir svarīgi izvēlēties piemērotāko paklāju bērniem. Izvēloties paklājus bērnu istabai, ir jāņem vērā vairāki svarīgi faktori, kas nodrošinās drošību un komfortu. Bērnu istaba ir vieta, kur mazie ceļotāji pavada lielāko daļu sava laika, tāpēc izvēle jāpieņem gudri.

Drošība ir viens no svarīgākajiem aspektiem. Paklāju materiālam jābūt nekaitīgam, kas neizraisa alerģiskas reakcijas. Lai gan var šķist, ka paklāji no dabīgiem materiāliem ir piemērotākie, nevajag baidīties no sintētiskiem paklājiem. Sintētiskos paklājus ir vieglāk kopt un tie neveicinās tik lielu alerģisku reakciju.

Bērni ir aktīvi un regulāri ko saplēš vai izlej, tāpēc paklājam jābūt viegli tīrāmiem. Tāpēc piemērotākie no paklājiem būs tie, kuriem starp šķiedrām neuzkrājas netīrumi un putekļi. Viens no labākajiem risinājumiem ir plastmasas vai gumijas paklāji, kuriem var izturēt mitrumu un netīrumus. Tomēr šādi paklāji neradīs tik siltu un mājīgu atmosfēru, kā arī nebūs mīksti un vispatīkamākie paklāji kājām. Nelieli un viegli paklāji arī būs labākais risinājums, jo nepieciešamības gadījumā tos ir viegli pacelt un pārvietot.

Tāpat iegādājoties paklājus bērniem ir vērts izvēlēties krāsainus un izklaidējošus dizainus, kas veicinās bērnu radošumu un iztēli. Lielāka vecuma bērniem paklāji ar dažādu vides dizainu kā zoodārzu, pilsētu ar ceļiem un sacīkšu trasi var kalpot arī kā spēļu elements. Pastāv arī dažādi paklāji ar izglītojošiem elementiem, kur bērni var mācīties burtus vai skaitīt.

Lai gan gaiši paklāji var tikt vieglāk sasmērēti un no spēļu paklājiem bērni var izaugt, nav jābaidās eksperimentēt un izmēģināt dažādus paklājus vienā istabā. Kā arī lielākiem bērniem ir vērts pajautāt, kāds ir viņu sapņu paklājs. MansPaklajs.lv sadaļā "Bērnu paklāji" noteikti atradīsiet piemērotāko paklāju bērnu istabai, kas apvieno gan drošību, gan estētiku, radot jautras un komfortablas telpas mazajiem mājokļa iemītniekiem.