Ar domes 12.oktobra lēmumu diviem dzīvokļiem tika piešķirts "kvalificētam speciālistam izīrējamas dzīvojamās telpas" statuss. Kam domāti šādi dzīvokļi?
Šāds statuss tika noteikts diviem dzīvokļiem – labiekārtotam trīsistabu dzīvoklim (58,70 m2) Mirdzas Ķempes ielā 26 un trīsistabu labiekārtotam dzīvoklim (68,50 m2) Stendera ielā 5.
Kā portāls irliepaja.lv uzzināja Liepājas domē, tad šajā reizē dzīvokļus saviem speciālistiem lūgusi Liepājas Universitāte (LiepU) un Valsts policija.
Atsaucoties uz Fizisko personas datu aizsardzības likumu, konkrētas personas, kurām ir piešķirtas tiesības nomāt minētos īpašumus, Nekustamo īpašumu pārvalde nosaukt atteicās.
Ar domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas starpniecību portāls saņēma šādu pārvaldes skaidrojumu:
"Likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 3. pants nosaka, ka katras konkrētās pašvaldības domei ar atsevišķu lēmumu ir tiesības pašvaldībai piederošai vai tās nomātai neizīrētai dzīvojamai telpai noteikt pilsētai nepieciešamajam speciālistam izīrējamas dzīvojamās telpas statusu.
Dome noteikusi, ka Liepājai svarīgās jomas, kurās konstatēts nepietiekams kvalificētu speciālistu nodrošinājums ir veselības, kultūras, sporta, izglītības, sociālās, aizsardzības un iekšlietu nozarēs.
Speciālistiem šie dzīvokļi tiek piešķirti uz trim gadiem, bet ne ilgāk kā līdz darba attiecību beigām. Pašvaldība slēdz līgumu ar iestādi, kas piesaista konkrēto speciālistu".
Šī esot jauna kārtība. Vienlaikus Liepājā ir arī atbalsta programma profesionālu darbinieku piesaistei – dzīvokļus izīrēšanai piešķir jaunajiem ārstiem, pēdējo desmit gadu laikā dzīvokļi iznomāti 24 jaunajiem ārstiem.
"Līdzšinējie Liepājas pilsētas domes 2007. gada 5.jūlija saistošie noteikumi Nr.13 "Personu, kurām nepieciešama pašvaldības palīdzība dzīvokļa jautājumu risināšanā, reģistrācijas un pašvaldības palīdzības sniegšanas kārtība" 8.7.punkts paredzēja vispārējā uzskaitē reģistrēt personas, kuras ir Liepājas pilsētai nepieciešamie speciālisti un pašvaldības, tās iestāžu vai uzņēmumu darbinieki, ja tās dzīvo citā pašvaldībā un to lietošanā vai īpašumā nav citas dzīvojamās telpas. Šīs personas tika reģistrētas ar darba devēja un Liepājas pilsētas domes vadības saskaņojumu," skaidro Nekustamo īpašumu pārvalde.
Pēdējo piecu gadu laikā šādi dzīvojamās telpas tikušas izīrētas veselības, kultūras, sporta, izglītības, sociālās, aizsardzības un iekšlietu nozarēs strādājošajiem pašvaldības un valsts iestāžu speciālistiem – ārstiem, skolotājiem, aktieriem, policijas darbiniekiem, LiepU speciālistiem, sporta treneriem, būvvaldes speciālistiem.
Speciālistiem izīrēti:
2012.gadā – 6;
2013.gadā – 13;
2014.gadā – 2;
2015.gadā – 10;
2016.gadā – 5;
2017.gadā – 2 (jau atbilstoši jaunajiem, 2017.gada 17.augusta, saistošajiem noteikumiem).
Dzīvojamās telpas speciālistiem izīrētas atbrīvotajā pašvaldības dzīvojamā fondā.

























