12.septembrī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas  pedagoģi Valdu Doršu 80.gadu jubilejā sumina daudzi, bet jo īpaši savu mīļo skolotāju sveic1968.gada izlaiduma klases absolventi.

Valda Dorša skolotājas darbā ieguldījusi 55 savas dzīves gadus, un joprojām strādā ģimnāzijā par bioloģijas skolotāju. Valda Dorša ir vienīgā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja, kura tik ilgi nostrādājusi šajā mācību iestādē, kura ir viņas pirmā un vienīgā darbavieta.

Skolotāja savos 80 gados joprojām nav pazaudējusi mīlestību pret darbu un saviem skolēniem. Pazīstama ar savu stingrību, viņa palīdzējusi nostāties uz ceļa daudziem palaidņiem. Viņas audzēkņu vidū dažkārt pārstāvētas pat trīs paaudzes.

Valdas Doršas audzēkņu vidū ir daudzi Liepājā un Latvijā pazīstami cilvēki – mūziķi Jānis Lūsēns, Uldis Marhilēvičs, Ēriks Ešenvalds, žurnālists Jānis Šipkēvics, aktieris Voldemārs Šoriņš, Liepājas domes vicemērs Gunārs Ansiņš, basketbolists Kristaps Porziņģis un daudzi citi. Valdas Doršas audzēkņi ir arī virkne pašreizējo Liepājas 1.ģimnāzijas skolotāju.

Aprecējusies ar liepājnieku, vidzemniece Valda Dorša 1963.gadā sāka strādāt Liepājas 1.vidusskolā par bioloģijas skolotāju. Izaudzinājusi divas meitas, ir trīs mīļi mazbērni.