Liepājas dzimšanas dienas – 18. marta – pievakarē tiks sveikta un godināta skolotāja Valda Dorša, kura piepulcējusies nu jau krietni lielajai Goda liepājnieku plejādei.

Bioloģijas skolotājai Valdai Doršai tituls "Goda liepājniece 2021" piešķirts par mūža ieguldījumu pedagoģijā. Viss skolotājas darba mūžs – 57 gadi – aizvadīts vienā mācību iestādē – Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā, kura ir viņas pirmā un vienīgā darbavieta kopš 1963. gada. Valda Dorša ir vienīgā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja, kura tik ilgi nostrādājusi šajā mācību iestādē – vēl pirms pandēmijas viņu varēja sastapt skolā.


Pazīstama ar savu stingrību, Valda Dorša palīdzējusi nostāties uz ceļa daudziem palaidņiem. Viņas audzēkņu vidū dažkārt pārstāvētas pat trīs paaudzes.


Valdas Doršas audzēkņu vidū ir daudz Liepājā un Latvijā pazīstamu cilvēku – mūziķi Jānis Lūsēns, Uldis Marhilēvičs, Ēriks Ešenvalds, žurnālists Jānis Šipkēvics, aktieris Voldemārs Šoriņš, Liepājas mērs Gunārs Ansiņš, basketbolists Kristaps Porziņģis un daudzi citi. Valdas Doršas audzēkņi ir arī virkne pašreizējo Liepājas 1.ģimnāzijas skolotāju.


Apprecējusies ar liepājnieku Ilmāru Doršu, vidzemniece Valda Dorša kļuva par liepājnieci un sāka strādāt Liepājas 1. vidusskolā. Ģimenē izaudzinātas divas meitas, ir trīs mīļi mazbērni.


Portāls irliepaja.lv sirsnīgi sveic skolotāju Valdu Doršu ar godam pelnīto Goda liepājnieces titulu!