"Apvienotā saraksta" (AS) pārstāvju izteiktie pieļāvumi veselības ministra amata kandidātu meklēt ārpus Saeimas liecina par politiķu nevēlēšanos virzīt savus līderus sabiedrībai būtisku problēmu risināšanai, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis Jānis Vētra, ziņo LETA.


Viņš secinājis, ka partiju līderi acīmredzot nevēlas būt tuvumā veselības aprūpes vadībai, jo tas ir visai nepopulārs amats.


Vaicāts, kādam vajadzētu būt nākamajam veselības ministram, Vētra atbildēja, ka tam nevajadzētu obligāti būt ārstam, bet vajadzētu pārzināt nozari un būt gatavam turpināt sāktās reformas. Asociācija būtu gatava strādāt arī ar bezpartejisku ministru.


Lūgts komentēt, kas būs galvenie jaunā veselības ministra veicamie uzdevumi, Vētra vērsa uzmanību uz Latvijas zemajiem dzīves ilguma, veselībā nodzīvoto gadu un novēršamo slimību izraisītās mirstības rādītājiem. "Tie lielie rādītāji principā jau parāda galvenos uzdevumus, kurus ministram būtu jācenšas risināt, un tad tie ir sadalāmi mazākos darbiņos, kas jau saistās gan ar atalgojuma jautājumu, gan pieejamību, gan līdzmaksājumiem, gan tarifiem. Šie dažādie jautājumi zināmā mērā jau ir zināmi," atzina jauno ārstu pārstāvis.


Lūgts izcelt kliedzošākās veselības nozares vajadzības, Vētra sacīja, ka tās līdz šim ir mēģināts risināt kampaņveidīgi, un tādas ir psihiskās veselības un onkoloģisko pacientu atbalsta plāns. Nākamie līdzīgā veidā risināmie jautājumi, viņaprāt, būtu augstā mirstība no sirds slimībām, insulta.


Vētra atzina, ka veselības nozarei vajadzētu būt visas jaunās valdības, ne tikai viena ministra prioritātei, jo tikai tad būtu sagaidāmi rezultāti.


Kā ziņots, potenciālie koalīcijas partneri šonedēļ turpinās sarunas par atbildību sadalījumu jaunajā valdībā. Līdzšinējais plāns paredz, ka veselības ministra amats nonāktu AS pārraudzībā.


Nekādi iespējamo kandidātu vārdi šim amatam pagaidām nav publiski izskanējuši.