No 8. līdz 12. martam Liepājas Jauniešu māja rīko Karjeras nedēļu, kura valstī noteikto ierobežojumu laikā plānota attālināti. Jaunieši un citi interesenti aicināti izmantot sagatavotos materiālus attēlu, audio un video formātā sev pieejamā laikā, informē Jauniešu mājas projektu vadītāja Dace Dārziņa.

Karjeras nedēļas ietvaros paredzētas aktivitātes, kas jauniešiem saistošā veidā dos iespēju izprast sevi un iegūt jaunas zināšanas par savām karjeras iespējām. Šogad Jauniešu mājas Karjeras nedēļas aktivitātes dalītas divās daļās – pirmā veltīta sevis un profesiju izzināšanai, otra video sēriju formātā stāstīs par izglītības un profesiju apguves iespējām Liepājā.

Veidojot uzdevumus katrai dienai, uzmanība pievērsta informācijas pieejamībai un uztveramībai. Karjeras konsultanta virtuālo klātbūtni plānots nodrošināt ar audio un video ierakstu palīdzību – informāciju plānots nodot to nolasot, paskaidrojot uzdevuma noteikumus, sniedzot attālinātu instrukciju un aicinot izdarīt secinājumus. Kā arī trešdienā un piektdienā pulksten 16 būs iespēja pieslēgties tiešsaistes konsultācijai platformā Zoom kopā ar Jauniešu mājas darbiniekiem. Uzdevumi un darba lapas veidotas ar mērķi jaunietim izprast savu personību, veicināt sevis kā darbinieka apzināšanos un iegūt informāciju par savas nākotnes profesijas iespējām.

Savukārt, ceļvedis jauniešiem "Es esmu nākotne" sniegs informāciju par izglītības iespējām Liepājā pēc pamatizglītības un vidējās izglītības iegūšanas. Video materiālus filmēja un montēja jauniete, Jauno mediju mākslas studente, Madara Zavadska. Video sērijas veidotas, ievērojot principu, ka informāciju jaunietim sniedz vienaudzis, veidojot viedokli, kas balstīts uz viņa iepriekšējo pieredzi kā arī jaunieša vērtībām. Katru dienu nedēļas garumā jaunā ceļveža video epizode tiks augšupielādēta vietnes YouTube Liepājas Jauniešu mājas kontā.

Karjeras nedēļas vizuālie materiāli būs pieejami Jauniešu mājas Facebook lapā un Instagram kontā.