Kultūrvieta "Atmodas dārzs" ir radoša vieta, kas top Karostā un kas apmeklētājus gaidīs vasaras otrajā pusē. Bet, kamēr tā vēl pārtop, projekta komanda mudina audzēt idejas un aicina māksliniekus vai topošos māksliniekus piedalīties skatuves zonas "Karostas scēna" scenogrāfijas konkursā, bet ikvienu iedzīvotāju bez vecuma ierobežojuma – vides objekta "Mozaīku siena" skiču konkursā.

"Atmodas dārzs" tiek veidots ar domu vienkopus radīt iespēju satikties kvalitatīvām mākslas izpausmēm un ēdiena baudīšanas kultūrai, vienlaikus izceļot Karostas arhitektonisko kolorītu un veicinot sabiedrības līdziesaisti radīšanas procesos. Tajā atradīsies "KŪP BBQ" brīvdabas kafejnīca, notiks koncerti, izstādes un radošās iesaistes pasākumi.

"Cilvēks un viņa radošais potenciāls  ir visa centrā. Mēs vēlamies to akcentēt un no pirmās dienas aicināt ikvienu līdzdarboties kultūrvietas radīšanā. Tāpēc arī topošā vides objekta un skatuves scenogrāfijas radīšanā gribam iesaistīt gan profesionāļus, gan mākslas skartos, gan ieinteresētus vērotājus," uzsver kultūrvietas "Atmodas dārzs" idejas autors Madars Markus-Narvils. "Mūsu mērķis ilgtermiņā ir "Atmodas Dārzu" iezīmēt kultūrkartē kā radošās brīvības un satikšanās vietu, kurā ikviens top par notikuma līdzradītāju, tā veicinot patēriņa kultūras transformāciju uz radīšanas kultūru," norāda Markus-Narvils.

Skatuves zonas projekta "Karostas scēna" scenogrāfijas ideju konkursā tiek aicināti pieteikties mākslinieki, kuri ir gatavi izveidot skatuves scenogrāfiju uz centrālās ēkas iekšpagalma sienas. Dalībniekiem jāņem vērā, ka siena paredzēta kā skatuves fona elements visdažādāko žanru  kultūras notikumiem. Scenogrāfijas idejai jāsaskan ar kopējām kultūrvietas vērtībām – brīvību, radošumu, satikšanās prieku, kā arī  jāatbilst Karostas arhitektoniskajai videi. Konkursanti nav ierobežoti scenogrāfijas izveides tehnikā. Organizatori norāda, ka priecāsies par vispārdrošākajām idejām. Labākās idejas autors saņems naudas prēmiju, kā arī iespēju savu ideju realizēt dzīvē.

Skiču konkursā "Mozaīku siena" tiek aicināts pieteikties ikviens bez vecuma ierobežojuma. Skice paredzēta 25 m2 vides objekta izveidei mākslinieces Agneses Zariņas vadībā.  Konkursa dalībnieks nav ierobežots idejas satura izstrādē, bet tiek aicināts, radot ideju, ņemt vērā, ka tā tiks realizēta mozaīkas tehnikā, nelielus flīžu gabalus apvienojot vienotā attēlā. Labākas skices autors saņems īpašu balvu no kultūrvietas "Atmodas dārzs" un "KŪP BBQ" un iespēju piecās individuālās nodarbībās apgūt mozaīkas tehnikas prasmi mākslinieces Agneses Zariņas vadībā.

Abiem konkursiem idejas ir iesniedzamas līdz 25. jūnijam. Konkursu nolikumi ar nosacījumiem un vietu vizualizācijas atrodamas kultūrvietas mājas lapā www.atmodasdarzs.lv.

Kultūrvieta "Atmodas dārzs" top ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.