Saule, smiekli, mūzika un radīšana iezīmēja nedēļas nogalē notikušos jaunās Karostas kultūrvietas "Atmodas dārzs" atklāšanas svētkus.

Kā portālu irliepaja.lv informēja SIA "Māras Lācis" pārstāve Laura Liepiņa, svētku notikuma dienas daļā lūgtos viesus sveica vietas koncepta autors Madars  Markus – Narvils un pateicās ikvienam, kurš sniedzis savu ieguldījumu vietas tapšanā – sākot no arhitektiem un beidzot ar būvniekiem. "Man šis ir personīgi ļoti īpašs mirklis, jo šis ir projekts, kuram ir daudz šķautņu – arhitektūra, dizains, daba, kultūra un gastronomija," jau pēc oficiālās uzrunas atzina Markus – Narvils. Īpašums iegādāts izsolē no Liepājas pilsētas pašvaldības un divu gadu laikā sakārtos, lai tajā varētu atrasties "Kūp BBQ" brīvdabas kafejnīca un notikt kultūrnorises. Padarīto pozitīvi vērtē arī Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, savā runā vēlot, lai šī vieta "nes prieku gan pilsētai, gan Karostai". Lai vieta nestu ne vien prieku un gandarījumu šajā vasarā,  bet arī augļus nākotnē, simboliski tika iestādīta ābele.

Visas dienas garumā arī pasākuma apmeklētāji tika aicināti iesaistīties radīšanas procesā un dārza tapšanā. Ikvienam bija iespēja iestādīt savu saulespuķi topošajā saulespuķu dārzā. Tāpat pasākuma viesi varēja apgleznot akmens dārza akmeņus kopā ar mākslinieci Solvitu Bruži. Savukārt, spilgtā māksliniece Irita Timbra aicināja piedalīties meistardarbnīcā "Puķpodu atdzimšana". Neparastu  darbu ar nosaukumu "Mosties, māksla" pasākuma laikā veidoja grafiti mākslinieks Elementton, un viņa darbošanos aizrautībā vēroja ne viens vien apmeklētājs.  Jāpiemin, ka Elementton apgleznotā skulptūra turpmāk sagaidīs ikvienu kultūrvietas viesi, atrodoties pie ieejas teritorijā. Atklāšanas svētkos varēja arī modināt vēju kopā ar Liepājas jauniešiem un ļauties pārvērtībām kopā ar atraktīvajiem "WindCut BarberBus" bārberiem. Tomēr nedalītu jaunās kultūrvietas viesu uzmanību izpelnījās stīgu trio "Madara" (Madara Fogelmane, čells, vokāls, Erna Daugaviete, čells un Undīne Adele Berga, kontrabass)  uzstāšanās,  vasarīgā programmā izpildot gan oriģinālmūziku, gan interpretācijas.  Svētku laikā tika atklāts arī vides objekts – mozaīku siena, kuru gandrīz pusgadu veidoja mozaīku māksliniece Agnese Zariņa. 25 kvadrātmetru  siena, kas veidota mozaīkas tehnikā, ir viens no lielākajiem šāda veida vides objektiem Latvijā, un noteikti laika gaitā taps par kultūrvietas "Atmodas dārzs" simbolu.

Spēcīga atklāšanas svētku kulminācija bija vakara programma, kuras iesildošajā daļā patīkamu pasākuma noskaņu radīja DJ Jāns Grabovskis un kurā kā galvenie mākslinieki uzstājās funk un fusion spilgtie pārstāvji apvienība "Very Cool People" ar programmu "Very Cool Party". Vakara daļu ar gaismas performanci "Mosties" noslēdza gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, ritmiskā mūzikas un gaismas saspēlē atdzīvinot gan Karostas 19./20. gs. ēkas, gan kultūrvietas dārzu un apkārtni.

Kultūrvieta "Atmodas dārzs" publiski būs pieejama no 8. jūnija, visu vasaru strādājot no trešdienas līdz svētdienai. Tajā atradīsies zīmola "Kūp BBQ" kafejnīca un norisināsies dažādas kultūrnorises, tā iezīmējot jaunu punktu Latvijas kultūrkartē.

Kultūrvieta "Atmodas dārzs" tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.