Aizvadītās nedēļas nogalē Karosta pieredzēja ko sen aizmirstu, ko tādu, ko savulaik šeit darīja kultūras centrs "K@2", kurš centās pamodināt karostniekus un ar savu radošo darbošanos iezīmēt Karostu ne tikai Liepājas, bet pasaules kartē. Tie bija "Atmodas dārza" atklāšanas svētki "Mosties".  


Foto: irliepaja.lv.


Iespējams, par jaunu Karostas radošo centru kļūs vieta Atmodas bulvārī 6a, kur atrodas diviem cara ģenerāļiem un viņu ģimenēm celta dzīvojamā māja ar dārzu un diviem zirgu staļļiem. Vieta, kura pirms nonākšanas pašvaldības rokās, kalpojusi krievu, vācu, Latvijas un PSRS armijai. Pirms trim gadiem to gluži nejauši ieraudzīja jauns, darīt gribošs un varošs cilvēks, kurš izsolē iegādājās māju, bijušo stalli, zemi un ir uzsācis veidot jaunu radošo centru Karostā.


Top grafiti mākslinieka Elementton vides objekts "Mosties, māksla". Foto: irliepaja.lv.


Jaunā cilvēka vārds ir Madars Markus-Narvils. Viņš ir SIA "Māris Lācis" valdes loceklis un "Atmodas dārza" idejas autors. Viņam ir pirmā līmeņa augstākā izglītība arhitektūrā, bakalaura grāds dizainā un maģistra – mākslā, bet maizi viņš pelna, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus.


Vaicāts, vai idejai par "Atmodas dārzu" ir saistība ar kādreizējo "K@2" darbošanos, jaunais cilvēks portālam irliepaja.lv atklāja: "Tikai nesen sapratu, ka pirms 15 gadiem, kad strādāju arhitektu birojā Rīgā, un, vērojot, kas notiek modernajā mākslā Latvijā, biju pamanījis, ka Liepājā ir tāds "K@2", bet diemžēl tajā laikā, kad viņi te darbojās, man nesanāca līdz Liepājai atbraukt. Toreiz man tas likās ļoti interesants projekts, likās ļoti interesantas visas viņu darbības, un es apbrīnoju cilvēkus, kas dara tādas foršas lietas. Pirms mēneša atskārtu, ka esmu nonācis tajā pašā vietā, kur viņi darbojās, un pat ar ļoti līdzīgu saturu. Varbūt, ka tas bija man kaut kur zemapziņā nosēdies, un tagad tas ir noticis."


Sestdien "Atmodas dārzā" varēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Foto: irliepaja.lv.


Kas tad īsti ir "Atmodas dārzs"?


Madars Markus-Narvils: "Tā ir atmošanās, jauna telpa radošām izpausmēm ikvienam. Nosaukumam, protams, ir saistība ar Atmodas bulvāri, kas ir tepat blakām, un tas veido arī sinerģiju ar mūsu tautas Atmodu, ar pārtapšanu uz kaut ko jaunu. Arī "Atmodas dārzs" ir pārtapšana uz kaut ko jaunu, mūsdienīgāku, ar citu saturu foršajā Karostas vidē."


Top "Kūp BBQ" produkcija. Foto; irliepaja.lv.


Līdz šim Atmodas bulvārī 6A pagalma daļā uz veciem ēkas pamatiem ir uzbūvēta balta, apjumta koka konstrukcijas terase, kurais dots nosaukums "Plašizklaides nojume" un kuras uzdevums ir reizē būt gan "Kūp BBQ" kafejnīcai, gan skatītāju zālei, jo tieši pretī, nelielajā iekšpagalmiņā starp dzīvojamās ēkas abām daļām ir uzbūvēta skatuve. Ir sakopta teritorija, iztīrīta ēka gar Ģenerāļa Dankera ielu un arī lielā dzīvojamā māja Atmodas bulvārī 6a, kura piedzīvojusi trīs ugunsgrēkus. 10 000 m2 lielo kvartālu (6000 m2 no tā apsaimnieko "Māras Lācis") ieskauj vēl viena ēka, kurai ir cits saimnieks, un "Atmodas dārza" veidotājs cer, ka arī kaimiņš ar savu saturu iekļausies radošā kvartāla veidošanā.


"Plašizklaides nojume". Foto no "Atmodas dārza" Facebook lapas.


Visas vasaras garumā "Atmodas dārzā" vīri varēs arī apmeklēt frizieri – tur atradīsies "Windcut Barber Bus" busiņš, kurā darbojas arī cigāru bārs.


Un, protams, ir izveidota programma visas vasaras garumā ar dažādiem koncertiem, kultūras un mākslas sarīkojumiem.