Ulda Seska paziņojums par nekandidēšanu 13. Saeimas vēlēšanās uzkurinājis aizdomas, ka mērs rudenī tomēr varētu "aizsēdēties" savā krēslā, nevis atdot to koalīcijas partneriem.

Kā jau vairākkārt medijiem apliecināji Jānis Vilnītis, koalīcijas vienošanās paredz, ka šajā rudenī mēra krēsls no Liepājas partijas pāries zem Latvijas Reģionu apvienības karoga vēlēšanās startējušās biedrības "Liepājnieki" rīcībā.

Uldis Sesks šajā sakarā savos izteikumos gan allaž bijis piesardzīgs un pat izvairīgs, piemēram, pērn nra.lv viņš izteicās: "Liepājas partijai ir koalīcijas līgums ar Latvijas Reģionu apvienību, kas noslēgts uz visu šā sasaukuma laiku. Tātad uz četriem gadiem. Katra atbildības joma ir noteikta uz pirmo pusi sadarbības laika – līdz nākamā gada rudenim. Rudenī tad arī skatīsimies, kādas izmaiņas nepieciešamas." Šādā pat toņkārtā Sesks izsakās arī savā 9.maija paziņojumā.

Taču šoreiz dodam vārdu Liepājas partijas koalīcijas partneru – biedrības "Liepājnieki" – priekšsēdētājam Jānim Vilnītim.

Vai Ulda Seska paziņojums jums bija pārsteigums vai arī ko tādu jau gaidījāt?
Mēs, Sesks un es, kā divi vīri esam savā starpā vienojušies, bet visu šo laiku daudzi cilvēki ir manī sējuši šaubas un mēģinājuši teikt, vai es ticu un ka mani "uzmetīs" un apmānīs. Taču es tomēr esmu pieradis, ka biznesā tā ir: ja divi vīri savā starpā sarunā, tad nekas nav spēcīgāks par doto vārdu. Es visu laiku esmu dzīvojis un joprojām dzīvoju ar to ticību, ka es no savas puses un Sesks no savas puses vārdu turēs. Tāpēc man nav nekādu pārsteigumu.

Vai nebaidāties, ka Sesks varētu neturēt koalīcijai doto solījumu par mēra krēslu?
Tas, ka Sesks nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, ko uzzināju no medijiem, ir lēmums, ko pieņēmis viņš pats, un par to man nav nekādas daļas. Iepriekš gan esam runājuši, ka tas [kandidēšana Saeimas vēlēšanās] varbūt bija viens no iemesliem [lai atstātu mēra krēslu]. Taču lēmumus pieņem katrs pats. Tas, kas attiecas uz mums, – jo mūsu vienošanās attiecas uz oktobra mēnesi, ka oktobrī mēra krēslam tiks izvirzīts LRA pārstāvis – kā jau teicu, mēs esam kā divi vīri savā starpā vienojušies, un man nav ne mazāko šaubu bijis un nav arī šobrīd, ka tas tā nenotiks.

Vai LRA pārstāvis, kas izvirzīts mēra krēslam joprojām esat jūs?
Pagaidām tas esmu es, simts procenti. Taču es eju soli pa solītim, un nevaru pateikt, kas notiks rīt. Vēl jo vairāk es nevarēju pagājušogad pateikt, kas notiks pēc pusotra gada. Tāpēc arī tur ir minēts, ka "LRA izvirzīts pārstāvis". Ja runājam par šodienu, tad tas esmu es, taču tikpat labi dzīve veic kaut kādas korekcijas, kuras nevar iedomāties. Piemēram, diez vai kāds no mums varēja zināt, ka Matisones kundzei pagājušā gada decembrī piedzims bērniņš. Tā kā ir kaut kādas savas korekcijas, kas jāievērtē.

Mērs vairākkārt uzsvēris, ka vēlas turpināt iesāktos labos darbus...
Nevar runāt par vienas partijas vai vienas apvienības "Liepājnieki" darbiem, mēs varam runāt par kopējiem darbiem, jo mēs gandrīz gadu esam strādājuši kopā, un no paša sākuma esam vienojušies par politiskajām pamatnostādnēm, par veicamajiem darbiem, un ar to brīdi, neskatoties uz to, vai tas ir bijis manā programmā vai Liepājas partija programmā, esmu strādājis ikvienu šo darbu. Manuprāt, tādai ir jābūt attieksmei, jo tas tomēr ir komandas darbs.

Kas oktobrī varētu mainīties?
Runājot par to, kas mainīsies, esmu jau iepriekš teicis: esmu gatavs strādāt tā, kā esmu līdz šim strādājis, kā mani pazīst tie cilvēki, kuru kolektīvos esmu bijis – kā "Liepājas papīrs", šobrīd arī Speciālā ekonomiskā zona. Man ir savs vadības stils, savs darbības stils, un varbūt tas arī ir būtiskākais, ar ko atšķirsies [mana atrašanās mēra krēslā]. Par cilvēkiem runājot – jebkuram noteikti ir ne tikai viena, bet vismaz divas iespējas, un tas, kas manās acīs ir visvērtīgākais, – tas, kas strādā ne tikai ar mēli, bet [rāda] reālu darbību. Vienmēr gan Liepājas domē, gan kapitālsabiedrībās un pārvaldēs, gan Liepājas Speciālajā ekonomiskajā zonā esmu teicis, ka ir jābūt profesionālim, kas strādā pēc vislabākās sirdsapziņas. Problēmas sākas tad, ja kaut kur kaut kas nenotiek tā, kā vajag. Tāpēc šī gada laika jau ir nācies no viena otra šķirties. Bet tas nav tāpēc, ka mēs kādu gribētu apkarot vai vajāt, es uzskatu, ka ir ļoti daudz labu, profesionālu cilvēku, taču tā ir katra paša gatavība kopā strādāt vai ne. Mana galvenā vērtību skala ir darbs.

Es šodien vēl nezinu Ulda Seska mērķus, tikai zinu, to ko viņš publiski ir pateicis, ka neies uz Saeimu. Es to respektēju. To, ka esam vienojušies par oktobri, ka mēs pārskatām, kā ir veicies dažiem vadītājiem jomās, ko esam uzņēmušies, kādu rezultātu, kādu efektu esam sasnieguši, jā, par to esam runājuši.

Vispirms jāuzklausa Seska kungs, kādi ir viņa plāni un mērķi, tad varam tālāk domāt, spriest un lemt.

Par kādu datumu konkrēti esat vienojušies?
Dedlains, kā angļi saka, ir oktobra beigas, bet sarunas noteikti sāksies ātrāk. Tad noteikti uzklausīšu Seska kunga domas un vēlmes, un mēs, vai nu vienojamies, kas ir mana cerība, vai skatāmies, kā dzīvot tālāk.