Lai palīdzētu bērniem ar lieko svaru un veicinātu veselīga dzīvesveida paradumu ieviešanu, Liepājā izveidota valsts apmaksāta svara korekcijas rehabilitācijas programma skolas vecuma bērniem. Programmas dalībniekiem stacionārā būs pieejami nepieciešamie izmeklējumi veselības stāvokļa izvērtēšanai, kā arī dietologa, psihologa un ergoterapeita konsultācijas mērķu sasniegšanai un svara korekcijai.

Svara korekcijas programma ir veidota kā divu dienu stacionāra rehabilitācijas programma, kuras laikā bērni ar lieko svaru vai aptaukošanos tiek apmācīti ēšanas un kustību režīmam, kas veicina veselību un normalizē svaru.

Programma norisināsies "Veselības centru apvienības" Liepājas medicīnas centra stacionārā (bijusī "Liepājas metalurga" poliklīnika) un bērniem ar ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista nosūtījumu dalība tajā ir bezmaksas.

"Liekais svars un aptaukošanās ir ne tikai viens no augstākajiem riska faktoriem neskaitāmām saslimšanām, bet arī būtiski samazina dzīves kvalitāti, īpaši bērniem un pusaudžiem, kuri bieži tā dēļ var justies neiederīgi vai vienaudžu apsmieti," skaidro dietoloģe dr. Justīne Rudzīte-Rjabceva. Vienlaikus viņa uzsver, ka dalībai svara korekcijas programmā īpaši nozīmīga ir pašu bērnu motivācija un ģimenes atbalsts. "Lai kā svara korekcijas programmas speciālistu komanda – dietologs, ergoterapeits, psihologs – censtos un gribētu palīdzēt, tas, kuram šis izmaiņas būs jāveic, – ir pati ģimene," uzsver dietoloģe. Tieši tādēļ svarīgi jau iepriekš pirms programmas uzsākšanas rūpīgi apdomāt savu motivāciju un apsvērt, vai izdosies atrast laiku un spēku gan apmeklēt svara korekcijas programmu, gan ievērot rekomendācijas apmeklējumu starplaikos, jo kvalitatīvai dzīvesveida paradumu izmaiņai divu dienu rehabilitācijas programma būtu jāapmeklē gada garumā ar atkārtojumu ik pēc 2-4 mēnešiem.

Divu dienu rehabilitācijas programma sadalīta divos posmos: pirmajā dienā tiek veikta izmeklēšana, diagnostika un mērķa noteikšana, kas ietver arī dietologa, psihologa un ergoterapeita konsultācijas, savukārt otrajā dienā nelielā grupā norit apmācība veselīgam dzīvesveidam, kas iever gan grupu nodarbības pie psihologa un ergoterapeita, gan nodarbību virtuvē ar dietologu.

Svara korekcijas programma notiek darbā dienās, tādēļ jārēķinās, ka tās apmeklēšanai nāksies kavēt skolu un vecākiem darbu, jo vecāki uzturas stacionārā kopā ar bērnu. Taču, kā uzsver dietoloģe, ir vērts ieguldīt laiku un pūles slimību profilaksē, jo liekā svara radītās saslimšanas dzīves laikā vēlāk tāpat var ierobežot gan profesijas izvēles iespējas nākotnē, kā arī var radīt izmaksas gan katram personīgi, gan valstij kopumā kompensējamo medikamentu lietošanai.
Pieteikties programmā var, sazinoties ar "Dr. Rudzītes ārsta praksi" pa telefonu 25145220 vai e-pastu dr.rudzite@gmail.com.

Svara korekcijas programma tiek īstenota, sadarbojoties "Veselības centru apvienības" Liepājas medicīnas centram, "Dr. Rudzītes ārsta praksei" un veikalu tīklam "Rimi".