Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams par neiesniegtu atzina ieslodzītā Aivja Knauša apelācijas sūdzību strīdā ar Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP).

Sūdzība bija par diētas nenodrošināšanu un 1000 latu morālās kompensācijas piedziņu.

Kā liecina informācija tiesu portālā "www.tiesas.lv", šis lēmums tika pieņemts 17.decembrī, jo netika samaksāta valsts nodeva. Pagaidām blakus sūdzība par šo tiesas lēmumu vēl nav iesniegta.

LETA jau vēstīja, ka Liepājas tiesu nams pērn 26.septembrī noraidīja Knauša prasību atzīt par prettiesisku Liepājas cietuma administrācijas rīcību, nenodrošinot viņu ar diētu, un piedzīt no IeVP 1000 latu kompensāciju – "sāpju naudu" 500 latu apjomā un morālo kaitējumu 500 latu apmērā.

Knausis sodu sākotnēji izcietis Liepājas cietumā, bet pēc tam pārvests uz citu ieslodzījuma vietu.

Rajona tiesas spriedumā norādīts, ka pieteicējs ar sūdzību tiesā vērsās IeVP rīcības dēļ, kad viņam, konstatējot kuņģa čūlu atklātā veidā, netika nodrošināta pienācīga diēta. Knausim cietumā netika dota baltmaize pret kuņģa čūlu, tāpat ieslodzītais nevarējis ēst zupas un citus siltos ēdienus, ja tie bija piparoti. Cietumā piedāvātā pārtika tikai esot pastiprinājusi vēdera sāpes.

Tā kā pieteicējiem nav bijis līdzekļu operācijas veikšanai, tad viņš pieprasījis attiecīgu diētu, ko ieteicis arī ārsts.