Administratīvā rajona tiesa Liepājā noraidījusi kāda ieslodzītā sūdzību un prasību atlīdzināt kaitējumu kopumā 1000 latu apmērā, jo viņam Liepājas cietumā nav bijusi nodrošināta diēta.

To aģentūra BNS uzzināja tiesā. Spriedumu ieslodzītais var pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Pagājušā gada jūnija beigās vīrietim, izciešot sodu Liepājas cietumā, veselības stāvokļa dēļ noteikta diēta. Viņam konstatēta atklāta kuņģa čūla, taču cietumā, neraugoties uz noteikto diētu, vīrietis esot barots ar pārsālītu, piparotu un pārceptu ēdienu, dots no pulvera gatavots piens, kas neesot bijis dzerams, un jēlas kotletes.

27 gadus vecais vīrietis tiesā bija iesniedzis sūdzību pret Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Liepājas cietumu, lūdzot atzīt Liepājas cietuma administrācijas rīcību par prettiesisku un izmaksāt viņam kompensāciju.

Patlaban viņš sodu izcieš Olaines cietumā, kur viņam pasniedzot tikai vārītu ēdienu.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Liepājas cietuma pārstāvji sūdzību neatzina, paskaidrojot, ka vīrietim diēta cietumā tikusi nodrošināta, lai gan tās ēdienkarte būtiski neatšķiras no ēdiena, ko pasniedz citiem ieslodzītajiem. Diētas ēdienkartē vien iekļauts vairāk gaļas, zivju, olu un dārzeņu, mazāk kartupeļu, kā arī tiek izsniegti žāvēti augļi jeb rozīnes. Visiem diētas ēdienkartes ēdieniem sāls daudzums kopumā nepārsniedzot desmit gramu dienā, bet garšvielas – 0,3 gramus, paskaidroja cietuma pārstāve.

Cietums iepriekš bija apmierinājis arī ieslodzītā lūgumu rupjmaizi aizstāt ar baltmaizi.