Latviešu biedrības namā auzvadīta profesionālo un augstāko izglītības iestāžu izstāde "Kur mācīties tālāk?", kuru kuplā skaitā apmeklēja skolēni un pedagogi.

Izstādē savus ražojumus piedāvāja arī skolēnu mācību uzņēmumi, informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Īpaši liela interese par izstādi bija vidusskolēniem, kuriem arvien aktuālāks kļūst jautājums par savas nākotnes profesijas izvēli.  Stendos bija iespēja apskatīt interesantus un mūsdienīgus mācību līdzekļus, tikties ar izglītības iestāžu pasniedzējiem un studentiem, saņemt plašu informāciju par katru mācību iestādi.

Savukārt uzņēmēju paneļdiskusijā ar jauniešiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatora vadītājs un moderators Atis Egliņš-Eglītis centās mazināt plaisu darba devēju, jauniešu un izglītības pārstāvju izpratnē par mūsdienīgu izglītību. Diskusijā piedalījās SIA "Expedit Baltic" ražošanas vadītājs Arnis Irbens, Liepājas SEZ mārketinga vadītājs Gatis Ginters, Zemessardzes 44.kājnieku bataljona komandieris Vilmārs Vecvagars, SIA "inPass" vadītājs Raivis Ekšteins, Liepājas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja KristīneNiedre-Lathere.

Aicināti raksturot mūsdienu darba tirgu un tajā nepieciešamās prasmes, uzņēmēju visvairāk minētie vārdi bija: apņemšanās, mērķtiecība, radošums, spēja strādāt komandā, harizma, arī pieredze dažādos projektos jau skolas laikā. Taujāti par to, kādas būs pieprasītākās profesijas būs nākotnē, uzņēmēji pirmām kārtām nosauca IT nozari, robotiku, mehatroniku, jo mākslīgajam intelektam būs arvien lielāka nozīme. Tuvāko simts gadu laikā neiztiksim arī bez inženieriem, skolotājiem, ārstiem un karavīriem, atzina diskusijas dalībnieki. Lielā cieņā visos laikos bijuši arī jaunu ideju ģeneratori. Kā uzsvēra SEZ mārketinga vadītājs Gatis Ginters, kuram ir vērā ņemama starptautiskā pieredze, "galvenais ir nebaidīties kļūdīties un, ja neizdodas, mēģināt no jauna, kamēr izdodas".  

Izstādi organizēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolu projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.