Liepājas 17.–19.gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" izstrādājis un turpmāk piedāvā jaunlaulātajiem un kāzu viesiem īpašu kāzu norises izklaides programmu, kas balstīta Holandes un Eiropas 17./18.gadsimta gredzenu mīšanas tradīcijās.

Pasākuma programma jaunlaulātajiem un kāzu svinību viesiem piedāvā interaktīvā veidā iepazīties gan ar Liepājas interjera muzeja tapšanas pirmsākumiem un Hoijeru dzimtas stāstu, gan izzināt holandiešu Zelta laikmeta precību tradīcijas un veidus kā laulību saites kāzu dienā tikušas simboliskā veidā stiprinātas, informē "Hoijeres kundzes viesu nama" vadītāja Ieva Dzintare.

Holandiešu 17./18. gadsimta kāzu norises tradīcijas bijušas saistītas ar vairākiem, simboliskas nozīmes paradumiem – sākot no cimdu vai tradicionālo holandiešu, daiļi apgleznoto koka tupeļu dāvināšanu iecerētajai meitenei, līdz pat vēlējumu koka veidošanai no kāzu viesu puses, kāzu lādītes pasniegšanai un jaunās līgavas lutināšanai ar cukurotām mandelēm.

Atbilstošas ieceres un vēlmju gadījumā arī svinīgā kāzu ceremonija var tikt organizēta Hoijeres vai Stenderu ģimenes vēsturisko interjeru telpās, papildus plānojot kāzu fotosesiju vai mielastu pirmā stāva "Hoijeres krogā", vai otrā stāva "Stenderu konditorejā".

Plašāku informāciju par Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja "Hoijeres kundzes viesu nama" kāzu programmas piedāvājumu, izcenojumiem un iespējamajiem rezervāciju datumiem iespējams iegūt, zvanot pa 29570855 vai rakstot interjeramuzejs@liepaja.lv .