Ņemot vērā lielo apmeklētāju interesi, Liepājas muzejs līdz šī gada 15. oktobrim pagarina izstādi "Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19. gs. sākums–20. gs. otrā puse", kurā apskatāmi kāzu tērpi no 19. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta otrajai pusei, portālu informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē tapusi sadarbībā ar izcilā modes vēsturnieka "Aleksandra Vasiļjeva fondu" un scenogrāfi Annu Heinrihsoni. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar kāzu tērpiem un aksesuāriem no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas.

Aleksandra Vasiļjeva fonds atrodas Lietuvā, kolekcijā ir 500 tūkstoši priekšmetu – tērpi, aksesuāri, fotogrāfijas un citi mākslas darbi, kas jau ir izstādīti 270 izstādēs. "Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19. gs. sākums–20. gs. otrā puse" ir jau septītā izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu.

Veidojot izstādi, tās autori tai devušu nosaukumu "Mirklis pirms", kas iezīmē satraucošo kāzu gatavošanās laiku, piedodot tam zināmu romantisma un lielā brīnuma gaidīšanas sajūtu. Tas ir brīdis, kad cilvēku sirdis piepilda gaišas cerības, sapņi un mīlestība.

Vēsturisko kāzu tērpu izstādē lasāms scenogrāfes Annas Heinrihsones veidots stāsts par līgavu īpašo dienu: krāšņās izstādes apmeklētāji vispirms ir aicināti ielūkoties kāzu kleitu šūšanas darbnīcā, doties uz līgavu pulcēšanās telpu, kur virs galvas plīvo stilizēti tilla apakšsvārki, piedzīvot pāra lielo mirkli, kad tiek mīti gredzeni, un tad – nonākt līdz laulības gultai.

Kopš izstādes atklāšanas 9. jūnijā to paspējuši apmeklēt vairāk nekā 6000 apmeklētāju, kā arī tā ir guvusi plašu rezonansi gan plašsaziņas līdzekļos, gan arī sociālajos tīklos. Salīdzinājumam – 2022. gadā no 8. jūlija līdz 6. novembrim Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē bija skatāma cita izstāde sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu – "Dzelzceļš ienāk Liepājā (1871–1940)". Tās kopējais apmeklētāju skaits bija 4700.

Svētdien, 10. septembrī "Tēva diena Liepājā" ietvaros no pulksten 17 līdz 19 krāšņā izstāde "Mirklis pirms" apmeklētājiem būs apskatāma bez maksas.

Vēsturisko kāzu tērpu izstāde "Mirklis pirms" Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 aplūkojama līdz 15. oktobrim Liepājas muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 18.