Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē aizvadītās nedēļas nogalē, 9. jūnijā, valdīja svētku gaisotne. Kā vienmēr, kad izstādes atklāšana saistīta ar modes mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva vārdu un kolekciju. Šajā reizē, un, kā atklāja muzeja direktore Dace Kārkla, šī ir jau septītā izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Vasiļjeva fondu, muzeja apmeklētājiem ir iespēja skatīt ekspozīciju melnā un visās baltā nokrāsās – "Mirklis pirms".

"Mirklis pirms" – šādu nosaukumu izstādei devuši muzeja darbinieki – veltīts kāzu tērpu modei, sākot ar 19. gadsimta sākumu, beidzot ar 20. gadsimta otru pusi.


Izstādes atklāšanā izskanēja daudz pateicības vārdu – ne tikai pašam Aleksandram Vasiļjevam un viņa vārdā nosauktā fonda pārstāvēm, bet arī muzeja darbiniekiem, gaismu māksliniekam Mārtiņam Feldmanim un scenogrāfei Annai Heinrihsonei, kuri kopīgiem spēkiem izstāžu zālē uzbūruši svinīgā un cilvēka dzīvē tik nozīmīgā, bet reizē arī romantiskā notikuma gaisotni. Izstāde arī sniedz ieskatu kāzu tērpu aksesuāru un kāzu ģērbšanās tradīcijās gan Eiropā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs.


Savstarpējo sadarbību atzinīgi novērtēja arī Aleksandrs Vasiļjevs, atzīmējot, ka fonda un Liepājas muzeja kopīgās izstādes uz muzeju vilina ne tikai liepājniekus, bet arī tūristus no citām Latvijas vietām un ārvalstīm.


Modes mākslinieks pastāstīja, ka viņa vārdā nosauktā fonda mājvieta ir maza pilsētiņa Lietuvā, no kuras uz Liepāju atceļojuši arī jaunās izstādes eksponāti. Kolekcijā, kas sākta veidot 1972.gadā, ir ap pusmiljons priekšmetu, ne tikai tērpi, bet arī dažādi tērpu aksesuāri un vēsturiskas fotogrāfijas. Kopš savas pastāvēšanas fonds ir sarīkojis ap 270 izstāžu, dažādās valstīs. Un arī šobrīd paralēli izstādei Liepājas muzejā, vismaz vēl divas var apskatīt Lietuvā.


Noslēgumā modes mākslinieks un kolekcionārs pats iepazīstināja ar izstādi, aizvedot apmeklētājus aizraujošā ceļojumā kāzu modes pasaulē.


Izstāde "Mirklis pirms" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 skatāma līdz 10. septembrim.