Pasākuma "Zelta griezums" ietvaros balvai par mūža ieguldījumu pedagoģijā izvirzīta māksliniece un ilggadēja skolotāja Ilze Karlsone, informē Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola.

16.maijā pulksten 19, kad Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola durvis vērs akcijas "Muzeju nakts" apmeklētājiem, tiks atklāta arī Ilzes Karlsones personālizstāde "Bijušo sajūtu restaurēšanas darbnīca".

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā Ilze Karlsone par zīmēšanas un gleznošanas skolotāju strāda kopš 1997.gada. Māksliniece atzīst: "Visi mani pazīst kā skolotāju, bet droši vien mazāk kā gleznotāju un grafiķi, tāpēc ir jauki ka ir iespēja skolas zālē sarīkot nelielu personālizstādi. Nosaukums "Bijušo sajūtu restaurēšanas darbnīca" tieši attiecināms uz jaunākajiem – šogad tapušajiem darbiem. Tie ir gleznojumi  jauktā tehnikā, nosacīti atmiņu tēli,  krāsu laukumi, līnijas, zemes toņi, zāle, ūdens. Tie ir zudušā laika meklējumi, ļoti personiski,bet skatītājiem būs iespējas tur saskatīt ko citu vai arī neko. Mani vienmēr ir saistījusi abstraktā māksla un minimālisms, beidzot līdz tam esmu gandrīz nonākusi".  
Izstādē būs redzamas arī dažas grafikas lapas – oforti un litogrāfijas no 90.gadiem, kuras Liepājā nav bijušas izstādītas, kā arī kolāžas – līmējumi, kur apvienojas zīmējums, finieris un krāsu laukumi. Izstādes nosaukums aizgūts no Hardija Lediņa apvienības NSRD, pieminot meistaru 60 gadu atceres jubilejā.

Lai gan Ilze Karlsone ir dzimusi Rīgā, viņa sevi izjūt vairāk kā lauku cilvēku, jo no turienes nākuši vecāki un tur aizvadīti daudzi gadi. Daba, mežs, ūdeņi izpaužas teju katrā mākslinieces darbā. Ilze Karlsone par saviem darbiem stāsta, ka "tie ir atturīgi romantiski eksperimenti ar materiāliem, krāsām, faktūrām, attēlojot formas un idejas. Es iedvesmojos no dabas un savām izjūtām. Tā ir mana attieksme pret apkārt notiekošo. Gribu uzsvērt, ka, pateicoties grafiķim Aleksandram Dembo, es jau akadēmijas trešajā kursā sāku vairāk pievērsties zīmēšanai. Viņš man deva iespēju strādāt ar ofortu. Tā es pievērsos grafikai un aizrāvos." Māksliniece ar saviem grafikas darbiem piedalījusies izstādēs Rīgā, Viļņā un Tallinā.
Ilze Karlsone absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Metāla un dzintara apstrādes nodaļu, izturot lielu konkursu, iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā, bet 1977.gadā to absolvēja kā grafiķe. 2003. gadā ieguvusi arī maģistra grādu mākslā.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā Ilze Karlsone aizvadījusi daudzus gadus. Audzēkņi iemīlējuši skolotāju par mieru, ko viņa izstaro, par labestību un pacietību, kas tik ļoti nepieciešama strādājot tik raksturos dažādo audzēkņu un skolotāju vidē. Māksliniece izaudzinājusi arī trīs bērnus.

Ar visu pasākuma "Zelta griezums" programmu iespējams iepazīties Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas mājas lapā www.ldmv.edu.lv un pasākuma sociālajā profilā www.facebook.com/zeltagriezumsliepaja. Pasākumu "Zelta griezums" finansiāli atbalsta Liepājas radošo industriju klasteris, Liepājas Kultūras pārvalde un "Latvijas mežu" finansētā Kurzemes Kultūras programma.