Jau ceturto mēnesi Liepājas cietumā ieslodzītajiem jauniešiem ir iespēja piedalīties Eiropas Komisijas līdzfinansēta projekta ietvaros izveidotās radošās darbnīcas ikdienas aktivitātēs.

Jauniešiem darbnīcā ir iespējas nodarboties ar zīmēšanu un glezniecību, apgūt šūšanas prasmes, nodarboties ar ģitārspēles un taustiņinstrumentu spēles apguvi. Šūšanas prasmju apguve notiek profesionāla apmācītāja pavadībā, savukārt, ģitārspēles apmācības vada Liepājā labi zināmais mūziķis Kristaps Sudmalis, kurš dalījās savās pārdomās par projektu: "Ir prieks par cilvēkiem, kuriem arī ieslodzījumā nezūd interese par mūziku. Un strādāt ir pat patīkami, jo tas ir darbs ar muzikāliem Cilvēkiem!".
Liepājas cietuma Sociālās rehabilitācijas daļas priekšniece Gita Rozentāle, kura ikdienā rūpējās un atbild par ieslodzīto resocializāciju, par projekta devumu saka: "Liels prieks un lepnums, ka cietumā ir izdevies no idejas, kura nākusi no pašiem ieslodzītajiem, radīt un realizēt projektu, kurā jaunieši var attīstīt savas radošās spējas! Iepriecina  ieslodzīto interese un aktīvā rīcība gan projektu izstrādājot, gan realizējot".

Projekta norisi nodrošina biedrība "Liepājas pirmstiesas uzraudzības centrs" un tas turpināsies līdz šā gada 31.jūlijam.