Maršrutā iekļaujot arī Liepāju, Latvijā no 9.līdz 13.jūnijam ciemojās Vidusreinas arhitektu un inženieru apvienības delegācija, kuras sastāvā bija arī pētnieki un pedagogi no Darmštates.

Kā pastāstīja Liepājas domes būvvaldes Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke, delegācijas vadītājs inženierzinātnes doktors transporta nozarē Klaus Habermēls īpašu interesi izrādīja par paveikto tramvaja līnijas renovācijā un jaunizbūvēto posmu uz Ezerkrastu, jo savulaik  neliedza padomu un zināšanas, daloties pieredzē par sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanu pilsētvidē.

Aigars Puks, SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis: "Man bija patiess prieks atkal satikties ar dr.Habermēlu, jo viņa redzējums par sabiedriskā transporta attīstību apstiprina, ka pilsētā ļoti svarīgi izvēlēties videi draudzīgus pasažieru pārvadājumu veidus, tā ir pareiza un nākotnē vērsta nozīmīga investīcija. Darmštatē katru gadu mērķtiecīgi izbūvē pa kādam jaunam tramvaju līnijas posmam, lai mazinātu automašīnu, tajā skaitā arī autobusu, radītos izmešus."

Dr. Habermēls par redzēto bija gandarīts, uzsverot, ka tikai no mūsu pašu izvēles atkarīgs, cik zaļā un cilvēkiem labvēlīgā vidē dzīvosim mēs un nākamās paaudzes, informē SIA "Liepājas tramvajs" projektu sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Gruntmane.