Gunārs Kopštāls pirms 65 gadiem, strādājot pie sava diplomdarba. Foto no Gunāra Kopštāla personīgā arhīva.


Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola dūšīgi gatavojas divkāršai jubilejai – kādreizējās Melngaiļskolas simtgadei un Mākslas vidusskolas 95. gadadienai. Kopīgi svinamie svētki iecerēti 8. jūlijā, kad uz vērienīgu salidojumu gan skolas telpās, gan atjaunotajā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" pulcēsies skolu absolventi, bijušie un esošie darbinieki.


Tā sagadījies, ka divas dienas pirms šī grandiozā sarīkojuma fotomākslinieks un kādreizējais Mākslas vidusskolas pedagogs Gunārs Kopštāls svinēs savu 90. dzimšanas dienu. 1957. gadā ar izcilību beidzis Liepājas lietišķās Mākslas vidusskolu, Kopštāls sāka strādāt skolā par speciālo priekšmetu pasniedzēju galdniecības – koktēlniecības nodaļā, iekārtoja foto laboratoriju un mācīja fotogrāfiju dekoratoru, restauratoru un pedagoģijas nodaļu audzēkņiem. Šo darbu viņš veica līdz 1993. gadam, kad mākslas vidusskolā foto stundas likvidēja. Pavisam Gunārs Kopštāls skolotāja darbā aizvadījis 55 gadus, bet 35 no tiem – Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā.


Topošais diplomdarbs. Foto no Gunāra Kopštāla personīgā arhīva.


Taču skolas ēkā Alejas ielā 18 joprojām redzams, un ne tikai redzams kāds Gunāra Kopštāla roku darbs – proti, pirms 65 gadiem beidzot Liepājas lietišķās mākslas vidusskolas koktēlniecības nodaļu, viņš savā diplomdarbā projektēja un izgatavoja durvis skolas zālei. Zāles sen vairs nav, bet durvis, pārceltas uz pirmā stāva vestibilu, virinās joprojām.


Tādas izskatās pirms 65 gadiem skolas zālei darinātās durvis. Foto no Gunāra Kopštāla personīgā arhīva.


Kā saka pats diplomdarba autors: "Durvis ir stipras un tās var kalpot gadsimtus!"