Augstākā izglītība ir valsts pārziņā, un valstij ir visas iespējas iejaukties un prasīt augstākus izglītības kvalitātes standartus augstskolās.

Tā, komentējot izglītības ministra Roberta Ķīļa (RP) izteikumus par vairāku augstskolu slēgšanas nepieciešamību, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece, bijusī izglītības ministre Silva Golde (Liepājas partija).

Kā uzskata Golde, ministrijai ir skaidri jādefinē, kādi ir kvalitātes kritēriji, lai studiju programma pastāvētu un, ja tie nav sasniegti, programma ir jāslēdz.

"Uzskatu, ka nav jādiskutē par augstskolu slēgšanu, bet par to, kādas studiju programmas tās piedāvā un kāda ir to kvalitāte," sacīja bijusī ministre. Viņa uzsver, ka valstij ir visas iespējas iejaukties, prasīt augstākus izglītības kvalitātes standartus un rīkoties. "Es domāju, ka izglītības ministrijas rokās ir visas sviras, lai panāktu, ka [augstskolu] darbs ir efektīvs un kvalitatīvs," uzskata Golde.

Runājot par skolotāju atalgojumu, Golde pauda nožēlu, ka netiks palielinātas 3.kategorijas skolotāju algas, jo šīs kategorijas skolotāju Liepājā ir visvairāk. "Šis ir tāds viena gada projekts," runājot par algu palielinājumu, sacīja Golde un uzsvēra, ka "gribētos redzēt, kā algu