8.maijā, godinot Otrā pasaules kara upuru piemiņu, Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un vietnieki Atis Deksnis un Gunārs Ansiņš nolika ziedus vairākās piemiņas vietās pilsētā.

Domes vadības pārstāvji ziedus nolika kopumā 20 kara upuru piemiņas vietās Centrālkapos, Līvas kapsētā, Ziemeļu kapsētā, kureliešu piemiņas vietā Karostā, pie holokausta upuru memoriāla Šķēdē, Karostā iepretim cietumam, Garnizona kapsētā Tosmarē, Raiņa parkā pie akmens Otrā pasaules kara upuriem, kā arī piemiņas vietā Roņu ielā.

Godinot kara upurus, domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzsver: "Otrā pasaules kara laikā kopumā dzīvību zaudēja 70 miljoni civiliedzīvotāju un militārpersonu, arī Latvijā un tepat Liepājā tas bija viens no asiņainākajiem vēstures posmiem, to apliecina arī lielais piemiņas vietu skaits, kur šodien ar godbijību noliekam ziedus. Es ceru, ka cilvēcei nekad nenāksies piedzīvot tik drūmus laikus, un tā spēs dzīvot mierā un saskaņā, ievērojot vienlīdzības principus attiecībā uz ikvienu un visiem, un konfliktu risināšanai izvēloties dialogu nevis ieročus."

Otrais pasaules karš, kas ilga no 1939. līdz 1945.gadam, bija lielākais bruņotais konflikts cilvēces vēsturē, kas iesaistīja vairumu pasaules valstu. 8. maijā visā Latvijā tiek atzīmēta Nacisma sagrāves diena, kā arī tiek pieminēti Otrā pasaules kara upuri. Eiropā un kopš 1995. gada oficiāli arī Latvijā šajā dienā tiek svinētas Otrā pasaules kara beigas, informē Domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Agija Tērauda.