Drošības līmenis Liepājas ostā pastāvīgi tiek kontrolēts un paaugstināts, ''Rietumu radio'' informēja SEZ pārvaldes drošības, aizsardzības un vides nodaļas vadītājs Kaspars Poņemeckis.

Tiešus terorisma draudus ostai viņš nesaskata, bet drošības dienestam jābūt gatavam visam. Kopš 2006.gada ir izstrādāts ostas aizsardzības plāns, regulāri notiek personāla apmācības un gatavības pārbaudes, tiek ievēroti normatīvi, pildītas Eiropas regulas.

Lielākās raizes apsardzes dienestam sagādā kuģu komandas, kas dodas krastā atpūsties, ir bijuši gadījumi, kad jāgriež atpakaļ prāmis, jo kāds no komandas vai pasažieriem dažādu apreibinošu vielu vai dzērienu ietekmes rezultātā uzvedas neprognozējami.

"Arī makšķernieki nereti traucē kuģu satiksmi, kad mazās laiviņās viņi šķērso lielo kuģu ceļus. To kontrolē ostas akvatorija patruļa speciālā laivā, pagaidām vienā, kura tiek nomāta," pastāstīja Poņemeckis.

No Liepājas ostas mēģina nozagt metālu, degvielu, dažādu kravu paletes, raksta aģentūra LETA.

"Cenšamies ar cilvēkiem strādāt preventīvi, vairāk izskaidrot, mazāk sodīt. Ar noteikumiem, kādi jāievēro ostas teritorijā, var iepazīties mūsu mājaslapā un pie mūsu dienesta darbiniekiem. Saņemt vienreizējās caurlaides," sacīja Poņemeckis.