Šonedēļ divi studenti absolvējuši Latvijas lidsabiedrības "airBaltic" Pilotu akadēmiju. Abi absolventi pēc pilna laika komerciālā pilota programmas pabeigšanas saņem komercpilota apliecību. Papildus tam savas profesionālās pilotu studijas uzsākusi jau devītā četru studentu grupa, informē uzņēmums.

Pilotu akadēmijas praktiskās mācības notiek Liepājā. 2020.gadā "airBaltic Training" ieguva sertifikāciju, lai bāzē starptautiskajā lidostā "Liepāja" izveidotu autorizētu "Diamond Aircraft" apkopes centru. Tur arī notiek topošo pilotu praktiskās apmācības.

"airBaltic" lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis norāda: "Mēs ar prieku atzīmējam otrās grupas pirmo divu studentu absolvēšanu. Viņi savas studijas sāka 2018. gada novembrī, taču, tā kā praktiskā apmācība daļu no 2020. gada nebija atļauta, viņu studijas bija ilgākas par plānotajiem 18 mēnešiem. Raugoties nākotnē, mēs esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc pilotiem atgriezīsies, tāpēc mēs turpinām aicināt jaunus studentus mūsu programmā."

Šobrīd kopumā "airBaltic" Pilotu akadēmijā studē 73 studenti. Vairums studentu ir no Baltijas valstīm, taču ir arī studenti no citām Eiropas Savienības valstīm, tostarp Vācijas, Francijas un Somijas. Vairāk nekā 10% no studentiem ir sievietes.

Lai iegūtu papildu informāciju un iesniegtu pieteikumus, lūdzam apmeklēt: pilotacademy.com .