Spēles "Liepājnieki" dalībnieki 11.janvārī pulcēsies uzņēmuma "Liepājas papīrs" telpās, lai dibinātu biedrību – ar mērķi piedalīties Liepājas pašvaldības vēlēšanās.

Par to portālu informēja viens no iniciatoriem – Liepājas domes deputāts un AS "Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

"Dibināsim biedrību, lai ietu tālāk," portālam sacīja Jānis Vilnītis, apliecinot, ka "tālāk" nozīmē startu nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Tas, ka vienīgā iespēja "šo pilsētu veidot tādu, lai tajā ir prieks dzīvot", ir pārņemot varu savās rokās, bijis arī domes opozīcijas deputātu – Jāņa Vilnīša, Ģirta Kronberga, Lindas Matisones, Lailas Atiķes un Ata Dekšņa – inspirētās spēles "Liepājnieki" dalībnieku otrās tikšanās reizes secinājums.

Ar kuru politisko spēku biedrība sadarbosies, lai īstenotu savu mērķi, pagaidām nav izlemts – par to tikšot diskutēts pēc biedrības dibināšanas. Pagaidām nav arī zināms, kā sauks jauno biedrību – idejas esot, taču arī šis lēmums tiks pieņemts biedrības dibināšanas sapulcē, sacīja Vilnītis.

Portāls jau rakstīja, ka pērnā gada 16.novembrī bijušajā kinoteātrī Graudu ielā 36/38 Vilnīša "piecnieks" pirmo reizi aicināja uz sarunu "par liepājniekiem un Liepāju bez politikas", kas bija organizēta savdabīgas spēles veidā.

Spēles "Liepājnieki" dalībnieki, darbodamies četrās grupās – "Izgāztuve", "Smēde", "Mazgātava" un "Muzejs" –, veica "Liepājas inventarizāciju", lai "raudzītu, ko varam un kā varam šo pilsētu veidot tādu, lai tajā ir prieks dzīvot".

Tika identificēts, kas Liepājā ir ārā metams, "pārkaļams", pārmazgājams vai saglabājams tāds, kā ir.

Savukārt otrajā tikšanās reizē mērķis bija "sijāt un vētīt", lai no vairākiem desmitiem iepriekš katrā grupā fiksēto lietu, vietu, norišu utt. paliktu desmit galvenās.

Otrs uzdevums bija noteikt, kurš vai kas šīs četrreiz desmit lietas var labot vai mainīt. Tikai neliela daļa izrādījās pašu vai cilvēku grupas (saimes) spēkiem maināms, vairumā gadījumu bija nepieciešama pašvaldības vai nereti arī valsts iejaukšanās.

Kā likt pašvaldībai šīs lietas mainīt?" Atbilde uz šo jautājumu bija skaidra – ietekmējot to no iekšpuses.

Kā portālam sacīja Vilnītis, paredzēta arī trešā, noslēdzošā spēles "Liepājnieki" dalībnieku tikšanās, kurā tiks noskaidrots, kādiem kritērijiem vajadzētu atbilst pretendentam uz pilsētas mēra krēslu.