Viens no Liepājas domes šā gada pēdējās sēdes lēmumiem bija atļaut savienot amatus deputātam Naumam Vorobeičikam ("Saskaņas centrs").

„Saskaņas centra” deputāts Naums Vorobeičiks līdz šim pildīja Liepājas kompleksās sporta skolas direktora amatu, ar domes sēdes 12.decembra lēmumu viņam atļauts šo amatu savienot arī ar Liepājas olimpiskā centra (LOC) valdes locekļa amatu.

Līdz ar šo lēmumu LOC valdes sastāvs no sākotnējās vienas amatpersonas pieaudzis līdz trim – 2008.gadā LOC valdes priekšsēdētājam Gatim Griezītim valdes locekļa statusā pievienojās Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš, un nu – Naums Vorobeičiks.

Deputāts Jānis Vilnītis, domes sēdē komentējot šo lēmumu, izteicās, ka opozīcija saprot – „šis ir koalīcijas vienošanās lēmums”. Vilnītis arī pajokoja, ka gada pēdējā domes sēde paiet „Vorobeičika zīmē”, kurš izpelnījās ievērību ar to, ka vairākkārt bija spiests atturēties no balsojuma, lai nenonāktu interešu konfliktā. Piemēram, viens šāds lēmums bija par labāko sportistu un treneru apbalvošanu ar naudas prēmijām, jo lielākās summas saņēma tieši Vorobeičiks.

LOC valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis uz portāla jautājumu, kādi apstākļi noteica to, ka LOC valde pēkšņi bija jāpaplašina, atbildēja, ka tā neesot viņa, bet gan dalībnieku (Liepājas dome, LOK) kompetence. Tāpat Griezītis neizlemjot, kāds būs jaunā valdes locekļa atalgojums.

Iespējams, par to tiks lemts šodien paredzētajā SIA dalībnieku sapulcē.

Pērn LOC valdes priekšsēdētāja Gata Griezīša atalgojums bijis Ls 16156, 47, bet valdes locekļa Arta Lagzdiņa – Ls 16156, 47.

Nauma Vorobeičika pērnā gada ienākumu deklarācija liecina, ka 2012.gadā viņš saņēmis atalgojumu Liepājas domē – Ls 5038.00, Izglītības pārvaldē – Ls 1760.71; Sporta pārvaldē – Ls 10137.22 un Latvijas Cīņas federācijā – Ls 1586.88.

Nesen Naums Vorobeičiks portālam nopūzdamies atzina, ka par tādām ziedojumu summām, kādas saņem Liepājas partija, „Saskaņas centrs” varot tikai sapņot.

Jādomā, ka līdz ar jauno amatu, Vorobeičikam pavērsies lielākas iespējas ziedot savai partijai vairāk, nekā šogad, kad viņš partijas kasē iemaksājis Ls 1800.