Ikviens dārznieks kāro pēc skaista un plaukstoša pagalma. Lai sapnis kļūtu par īstenību, ir nepieciešams augus pastāvīgi laistīt un laistīšanā, protams, svarīgākā daļa ir ūdens šļūtene. Mūsdienās ir pieejams plašs laistīšanas šļūteņu klāsts, tāpēc, iegādājoties dārza laistīšanas šļūteni, teiciens "septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez" ir vietā. Ir nepieciešams pārliecināties par tādiem parametriem kā diametrs, šļūtenes tonis un galu savienojumu veidi.

Katram dārzam savi šļūtenes parametri

Veikalos ir redzēts daudz inventāra: visdažādāko krāsu šļūtenes, dažādi uzgaļi un atribūti. Tomēr nereti pircēji apmaldās plašajā piedāvājumā un nopērk šļūteni, kas neder viņu saimniecībai. Tāpēc uzmanība jāpievērš šādiem parametriem: tonim, diametram, garumam un savienojuma veidam. Šļūtenes krāsai nav tik lielas nozīmes kā tās tonim, proti, gaišam vai tumšam. Gaišās šļūtenes (piem., dzeltenas) mazāk absorbēs saules gaismu, tāpēc iekšā esošais ūdens būs patīkami vēss pat saulainās dienās. Savukārt tumšās šļūtenes, kas parasti ir tumši zaļas vai melnas, saules gaismu absorbē krietni vairāk. Tās varat izmantot, ja šļūtene visu dienu atrodas ēnas pusē, kur saule to pārāk neuzkarsē. Tāpat dažām šļūtenēm ar krānu savienojamajā galā ir iestrādāts pretsaloces aizsargs, kas ļaus izvairīties no krāna vai pašas šļūtenes mehāniska bojājuma. Dažādu parametru dārza šļutenes – atšķirīgu krāsu, garumu, diametru un savienojumu veidu – piedāvā laistīšanas lietpratēji Maidina.lv.

Šļūtene un laistīšanas pistole – tūlītējai laistīšanai

Ja augu laistīšanu veicat bieži, šļūteni var nākties mainīt pat reizi divos gados. Gadās, ka dārznieks prieka pilns dodas uz šķūni pēc ieziemotā laistīšanas inventāra, bet, te nu bija! Šļūtenē ir ieziemojies caurums, un laistīšanas pistolei nolūzusi mēlīte. Varētu šķist uzjautrinoši, bet tā patiešām gadās. Šādos gadījumos dārznieks ņem kājas pār pleciem, jož uz veikalu un ķer pirmo stendā ieraudzīto šļūteni. Tomēr šādi situāciju glābt nereti neizdodas, jo, iegādājoties šļūteni, ir daudzi parametri, kam jāseko līdzi: diametram, uzgaļa veidam un izmēram, savienojumu veidiem un pistoles parametriem. Lai glābtu dārzu no izkalšanas neparedzētā situācijā, ērti izvēlēties kādu no komplektiem – laistīšanas šļūtene + laistīšanas pistole. Ar šādu komplektu jau tūlīt varēsiet atsākt laistīšanu.

Ilgtspējai būtiski laistīšanas šļūteni ieziemot


Lai laistīšanas šļūteni varētu izmantot arī nākamajā gadā, tā ir jāieziemo rūpīgi. Pirmkārt, no šļūtenes jāizlaiž viss palikušais ūdens, tā jāsarullē un jānovieto telpā, kurā ziemas laikā temperatūras stabiņš nenoslīdēs zem nulles. Tādējādi panāksiet, ka šļūtene dārzu laistīs vēl vairākus gadus.