Gatavoties gaidāmajai teritoriju un dārzu labiekārtošanas darbiem, dažādu kosmētisko remontu veikšanai mājoklī var jau tagad. Veikalos par ļoti izdevīgiem piedāvājumiem noris noliktavu tīrīšanas akcijas. Dažādi dārza instrumenti, darba aprīkojums un darba apģērbs nereti atrodams par ļoti labām cenām.

Kā izvēlēties?

Kā izvēlēties darba apģērbu? Darba apģērbs ir jāizvēlas, ņemot vērā konkrētā darba veida prasības, ieplānoto darba veidus un riskus, kas var rasties darba procesā. Piemēram, teritoriju labiekārtošanas darbos, celtniecības darbos vai arī mājokļa kosmētiskā remontā laikā var būt dažādi riski, tostarp griezumi, triecieni, putekļi un citas potenciāli bīstamas situācijas. Tādēļ darba apģērba izvēle ir būtiska, lai nodrošinātu darbinieku un paša aizsardzību un drošību. Šeit ir ieteikumi par to, kādu darba apģērbu izvēlēties teritoriju un dārzu labiekārtošanas darbos.

Drošības jeb atstarojošās vestes un T-krekli. Tie ir svarīgi ikvienā labiekārtošanas, būvniecības objektā, jo palīdz darbiniekiem būt redzamiem, pamanāmiem un identificējamiem darba vietā. It īpaši, ja darbs notiek smagumu pacelšanas iekārtu tuvumā vai ja teritorijā ir paredzēta transportlīdzekļu kustība. Atkarībā no vēlmēm, vajadzībām un identifikācijas veidola – T-kreklus un vestes var izvēlēties dažādās spilgtās krāsās. Klasiski tās ir koši dzeltenas, zaļas, oranžas ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem papildus drošībai.

Darba bikses, kombinezoni, darba krekli jāizvēlas no izturīgiem materiāliem, kas aizsargā no griezumiem un triecieniem. Piemēram, izturīgs un nodilumizturīgs brezenta auduma puskombinezons no "Sirius Brighton" ir ar bikšu ceļgalos pastiprinātu un dubultā locījuma materiālu ar iespēju ievietot ceļgalu spilventiņus. Tie papildus pasargā ceļgalus no iespējamām traumām un ceļgalu locītavas no slodzes.

Darba bikses vai kombinezoni var būt ar dažādiem pielāgojumiem, piemēram, papildu kabatām vai stiprinājumiem rīku glabāšanai. Ļoti vēlams, lai darba apģērbs ir no ūdensizturīga materiāla, kas ļaus veikt darbus arī neliela, īslaicīga lietus u.c. nokrišņu apstākļos, apģērbam nesamirkstot un neradot diskomfortu. Ziemā noteikti jāizvēlas siltināts darba apģērbs, ko piedāvā, piemēram, "Hoeger" zīmols. "Hoeger" apģērbs atbilst vispārīgām aizsargapģērba prasībām, turklāt ir ūdensizturīgs, ērts piegriezums ērtai lietošanai un ir ergonomisks.

Darba bikses būtu jāizvēlas no izturīga materiāla, kas pasargā ādu no ievainojumiem, kā arī tīri praktisku apsvērumu dēļ – lai ilgāk kalpotu un izturētu vismaz vienu sezonu. Tām jābūt piemērotām laika apstākļiem un darba vides īpatnībām. Ļoti labi, ja bikses ir gan izturīgas, gan nodrošina kustību brīvību, tātad pietiekami elastīgas, lai spētu labi veikt visus ieplānotos darbus.

Piemēram, populārais profesionālo darba apģērbu ražotājs "Pesso" ražo funkcionālu, augsta komforta darba apģērbu, kas ir universāls. To izvēlas gan profesionālās darbavietās kā darba formu, gan arī saimnieki un saimnieces sava mājokļa labiekārtošanas un uzlabošanas darbiem.

Tikpat svarīgi ir izvēlēties pareizas un ērtas darba zeķes, lai kājas vienmēr būtu siltumā, elpotu un nenogurtu darba apavos. Āra darbos ieteicams izvēlēties termozeķes ar prolen siltex diegiem, kam ir antibakteriālas īpašības, nodrošina maksimālu higiēnu. Tāpat svarīgi, lai darba zeķēm būtu pastiprināta pēdas un ahileja cīpslas aizsardzība pēdas un tās locītavas stabilizācijai.

Darba apģērbs ziemā – kādu izvēlēties?

Ziemas darba apģērbs ir svarīgs, lai nodrošinātu aizsardzību un komfortu aukstos un neparedzamos ziemas un auksta rudens laikapstākļos. Lai izvēlētos piemērotu darba apģērbu ziemai, ir jāņem vērā daži faktori, piemēram, klimata apstākļi, darba vides prasības, veicamie darbi un uzdevumi u.c.

Apģērba siltumizolācijas spējas


Svarīgākais ziemas darba apģērba aspekts ir tā spēja saglabāt siltumu un izolāciju. Apģērbs bieži ir izgatavots no, piemēram, dažādiem siltinājuma pildījumiem vai flaneļa, kas aizsargā no aukstuma un saglabā ķermeņa siltumu. Izmantojot vairākas kārtas apģērbu (tā saucamo slāņus), var palielināt siltuma saglabāšanas spējas.

Mitrumizturība un ūdensnecaurlaidība

Ja darbs tiek veikts mitros un aukstos laikapstākļos ārā, ir svarīgi izvēlēties ūdensnecaurlaidīgu apģērbu.

Aizsardzība pret vēju un kustības brīvība

Lielākajā daļā ziemas darba apģērbu ir jābūt izturīgam pret vēju. Tas palīdz pasargāt no auksta vēja un nodrošina papildu siltumu.

Drošība un aizsardzība

Atkarībā no darba rakstura, var būt nepieciešami aizsarglīdzekļi, piemēram, īpaši cimdi vai ķivere, lai pasargātu no potenciāliem draudiem un traumām.

Kustības brīvība

Ziemas darba apģērbam jānodrošina kustības brīvība, lai strādāt varētu ērti un efektīvi. Ērts un vienlaikus silts darba apģērbs palielina darba efektivitāti, uzlabo komfortu un visa enerģija tiek novirzīta uz konkrēto darbu un uzdevumu.

Ērts, universāls un izturīgs darba apģērbs ir svarīgs ne tikai profesionāļiem, bet arī tiem, kas vēlas ērti un komfortabli strādāt savā pagalmā, darboties saimniecībā, veikt mājas remontdarbus u.tml. Līdz ar darbu plānošanu, iegādājieties labu darba apģērbu. "Pesso", "Hoegert", "Venner" u.c. profesionāla darba apģērba ražotāji, arī medicīnas apģērbs – tas viss pieejams "220.lv" interneta veikalā. Ērti pasūtīt, vienkārši saņemt!