Liepājniece, muzikoloģe Dace Bluķe 21.septembrī ievēlēta par Latvijas Komponistu savienības priekšsēdētāju.

Dace Bluķe strādā par lektori Liepājas Universitātē un Biznes augstskolā "Turība", kā arī vada nevalstisko organizāciju Via Cultura, kas Liepājas pilsētā rīko festivālu VIA BALTICA, Starptautisko Ērģeļmūzikas festivālu, kamermūzikas koncertciklu „Iededz gaismu”, izstādes, lekcijas un tikšanās ar dažādu kultūras nozaru redzmām personībām.         

Iepriekš, līdzās pedagoga darbam, Bluķes profesionālā darbība bijusi saistīta ar projektu vadītājas un izpilddirektores pienākumiem Liepājas Simfoniskajā orķestrī, kā arī ar Kultūrpolitikas nodaļas vadītājas darbu Liepājas Kultūras pārvaldē. Šī amata pildīšanas laikā izstrādāta liepājas pilsēas Kultūrpolitikas stratēģija, izveidota pilsētas kultūras iniciativu atbalsta sistēma, sagatvaots pilsētas pieteikums 2014.g. Eiropas Kultūras galvaspilsētas konkursam.

Dace Bluķe absolvējusi Jāz. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas muzikoloģijas nodaļu un Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras teorijas maģistratūru, studējusi Kultūras akadēmjas doktorantūrā.

Dace Bluķe: „Pateicos Komponistu Savienības biedriem par izrādīto uzticēšanos pārstāvēt biedru intereses gan valsts, gan starptautiskajās organizācijās, kā arī vadīt savienības ikdienas darbu.  Par prioritārām jomām uzskatīšu  turpināt veiksmīgākos līdzšīnējos Komponistu savienības projektus – Latvijas Jauno mūzikas dienu rīkošanu, Latvijas komponistu savienības pārstāvniecību staprtautiskajās organizācijās, kā pimēram,  UNESCO Starptautiskā Mūzikas padomē (International Music Council – IMC UNESCO) un   Starptautiskā laikmetīgās mūzikas biedrībā (International Society for Contemporary Music),  sadarbību ar vietējām organizācijām – Rīgas Latviešu beidrību,  izdevniecību Musica Baltica, žurnālu „Mūzikas saule” un Latvijas Mūzikas informācijas centru. Vēlos Komponistu savienības darbu aktivizēt arī muzikoloģijas virzienā, jo organizācija apvieno ne tikai profesionāli izglītotus un savā profesijā strādājošus komponistus, bet arī  muzikologus, kuru aktivitāte savienības ietvaros pēdējos gados ir bijusi apsīkusi.”
 
Vairāk par Latvijas Komponistu savienības darbību var lasīt šeit -  http://www.lks.org.lv/par-mums

Vairāka par Latvijas Komponistu savienības vēsturi var lasīt šeit: http://www.lks.org.lv/par-mums/lksvesture