Ceturtdien, 19. martā, ap pulksten 4 no rīta Liepājas ostā ienāca regulārais prāmja reiss no Travemindes (Vācijā), uz kura atradās arī pasažieri. Kopā ar 26 prāmja apkalpes locekļiem uz kuģa bija 171 cilvēks. Apkalpe no kuģa nenokāpa, 49 bija kravas automašīnu šoferi ar savu transportu, bet 80 cilvēkiem bija pašiem savas vieglās automašīnas, savukārt tiem, kuriem nebija iespēja nokļūt galamērķī ar savu personīgo transporta līdzekli, Liepājas pašvaldība nodrošināja nokļūšanu mājās.Pēc Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciālistes Līgas Ratnieces-Kadeģes teiktā, arī šajā prāmī nebija neviena liepājnieka.


Kopā ar valsts iestādēm veikti visi nepieciešamie drošības pasākumi, lai nodrošinātu pasažieru pārbaudi un transportēšanu uz mājvietām, lai maksimāli izvairītos no kontakta ar citiem sabiedrības locekļiem.


Sadarbībā ar Centrālo laboratoriju uz vietas prāmju terminālī visiem pasažieriem veiktas nepieciešamās pārbaudes, tai skaitā Covid-19 testi.


Tāpat visiem pasažieriem sniegta informācija par obligāto pašizolāciju vai karantīnu 14 dienu garumā.


Visas kravas un vieglās automašīnas policijas pavadībā vienotā kolonā atstāja pilsētu.Ar satiksmes ministra atļauju Liepājas ostā ieradīsies vēl divi prāmji no Travemindes, uz kuriem būs arī pasažieri – 24. martā un 26. martā.