Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 182 Aldi, 9 Alfoni un 1 Aldri. 50 gadu jubilejā sveicam keramiķi Zani Eltermani.

Kā izvēlējāties kļūt par keramiķi?
Tas notika bērnībā. Esmu dzimusi mākslinieku ģimenē – tētis bija gleznotājs, māte – audēja, grafiķe, pasniedzēja Mākslas skolā, savukārt māsa – ādu "meistariene”. Naivi biju iedomājusies, ka keramika būs kaut kas tāds, kur mani nediriģēs. Nedireģēja jau arī, bet izrādījās, ka mamma arī ar keramiku bija darbojusies un māsa Liene savā laikā apgleznojusi porcelānu. Vēlējos vairāk neatkarības. Visiem bērniem ļoti patīk darboties ar mālu, tā arī es ar to aizrāvos!

Kāds ir jūsu ikdienas ritms?
Man katra diena ir savādāka. Strādāju keramikas darbnīcā "Pods”, kas atrodas Rolavā, bet divas dienas nedēļā mani var sastapt arī salonā "Mākslas lāde”. Par mani mamma kādreiz teica: "Viņa guļ tik ilgi, kamēr Dievs atver acis” – neesmu cilvēks, kas ļoti agri ceļas, bet gadās visādi. Darbs keramikas darbnīcā "Pods” ir dārgs hobijs.

Savā brīvajā laikā, kā man ir ļoti maz, dziedu sieviešu korī "Durbe”. Liels prieks, ka mēs 8.decembrī Andrim Kontautam noorganizējām pirmo autorkoncertu, jo izrādās, ka viņam tāds koncerts nekad nav bijis! Andris Kontauts ir lielisks mākslinieks!

Kas jūs savā darbā visvairāk aizrauj?
Viss! Es nedaru to, ko nevēlos. Līdz šim nekad nebiju strādājusi kādam citam cilvēkam, bet tikai pati sev. Ir cilvēki, kas visu mūžu strādā un pelna citu labā, bet man pašai nauda ir bijusi jānopelna, jāatrod pasūtījumi, jāmaksā nodokļi. Tā ir kā luksusa lieta, ja to tavā vietā izdara kāds cits. Cilvēki bieži nepadomā, ka tas nav viegli – visu nomaksāt, lai vēl pašam kaut kas paliktu. Es visu mūžu daru tikai to, kas man patīk, ko gribās, kas ir mans hobijs!

Ko jums visvairāk patīk veidot?
Tā nav, ka man patiktu veidot kaut ko vienu, konkrētu. Pats foršākais tajā visā ir process. Protams, ir svarīgi, lai iznāk skaisti, bet tāpat kā ar kādu pasākumu – visinteresantākā ir gatavošanās.

Ar kādām sajūtām gaidāt savu jubileju?
Es vēlētos par to nelikties ne zinis, bet kādu kliņģeri saviem tuvākajiem noteikti sagādāšu!