Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, šodien vārda dienu svin 6 Guntras, 24 Mariannas un 3 Ginteri.

Šodien dzimšanas dienā sveicam skolotāju, mūziķi un aktrisi Zandu Štrausu.

Īsumā pastāsti par savu ikdienu!
Mana pamata darba vieta ir J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, kur sākumskolas bērniem mācu mūziku. Skolā es strādāju katru dienu no pirmdienas līdz ceturtdienai, bet nedēļas nogale ir manā ziņā. Protams, vasara ir kāzu laiks, kad es piedalos un muzicēju daudzās kāzās, bet pārējā laikā piedalos dažādos koncertos, projektos. Ņemot vērā manu mobilitāti, dažkārt sanāk, ka gatavojos kādam pasākumam tikai divas nedēļas iepriekš. Pēdējais pasākums, kurā piedalījos kopā ar Maiju Kalniņu, bija Egona Līva piemiņas balvas „Krasta Ļaudis” pasniegšanas ceremonijā, kas notika 15.septembrī.

Vai tu esi liepājniece?
Dzimusi, augusi es esmu dobelniece, bet šobrīd es saku, ka esmu liepājniece. Dzejas dienās piedalījos pasākumā Dobelē, kur man arī uzdeva šo jautājumu, kas es vairāk esmu – dobelniece vai liepājniece. Uz šo jautājumu es atbildēju, ka Dobele ir mana tēvu zeme, kurā esmu dzimusi, izmācījusies skolās, bet Liepāja ir vieta, kur es esmu atvērusies, kur noticēju pati sev un man daudzi noticēja. Kad es mācījos Liepājas Pedagoģiskajā akadēmijā, viena draudzene man teica, ka katram cilvēkam uz zemes esot punkts, kur viņš atveras. Man ir paveicies, ka tas ir Latvijā, ka nav bijis jāmetas uz Brazīliju, džungļos meklēt vietu, kur atvērties! (smejas)

Kādas trīs īpašības tevi vislabāk raksturo?
Es domāju, ka viena no manām spilgtākajām īpašībām ir tā, ka esmu komunikabla un ātri atrodu kontaktu ar cilvēku. Manī ir divas laikam nesavienojamas lietas, ka es pret lietām, kas man ir jādara attiecos ļoti akurāti un pedantiski, bet tajā pašā laikā esmu šausmīgi slinka, goda vārds! (smejas) Ja man ir iespēja, es slinkoju! Bet slinkums virza progresu, un ko tik es neesmu izdomājusi, lai man kaut kas nebūtu jādara!

Tu sevi uzskati vairāk par pedagogu, mūziķi, aktrisi?
Es katrā brīdī esmu tas, kas es esmu. Kad strādāju skolā, protams, esmu pedagogs, kaut gan tajā pašā laikā zināmā mērā esmu arī aktrise un mūziķe. Bet, ja man jāsaka, ka esmu pārsvarā tikai pedagogs, mūziķe vai aktrise – tā noteikti nav. Varētu teikt, ka visas šīs trīs manas puses ideāli sadzīvo kopā, cita citai netraucējot.

Tevi var pamanīt arī uz Liepājas teātra skatuves, vai šo sezonu arī spēlēsi kādā izrādē?
Nē, šo sezonu neesmu nevienā izrādē, bet labprāt pieņemtu kādu piedāvājumu! Man jau tā lieta ļoti, ļoti patīk un vienmēr metos tajā visā iekšā ar lielu atdevi. Ņemot vērā manu vienreizīgumu, ka es nevaru visu notēlot un tajā pašā laikā neviens nevar notēlot, to ko es, tad tiešām ir jāgaida tā zvaigžņu stunda, kad lomu sarakstā būs ierakstīts mans vārds.

Kura vieta Liepājā tev ir vismīļākā?
Mājas – mans dzīvoklis man ir ļoti mīļš! Tā ir tā vieta, kur es labi jūtos, esmu iedzīvojusies un tie, kas pie manis ierodas saka, ka viņi arī labi tur jūtas, ka ir laba aura, kaut gan mājas atrodas vietā, kur kādreiz bija sinagoga.

Tevi bieži var redzēt muzicējot ar Maiju Kalniņu. Kā sākās jūsu kopīgā sadarbība?
Mūs ar Maiju Kalniņu kopā saveda Mārtiņš Freimanis, jo Maija Kalniņa ir Mārtiņa klases biedrene un tuvs draugs jau no bērnības. Ja jau cilvēki runā vienā valodā, skatās vienā virzienā, tad viņiem nevajag ilgi un daudz, lai kļūtu par brāļiem, māsām. Maija ir viens no tiem cilvēkiem manā dzīvē, uz kuru es vienmēr varu paļauties.

Kā pavadīsiet savu svētku dienu?
Mana īstā svētku diena ir darba diena, tur neko mainīt nevar. Droši vien, ka saņemšu apsveikumus gan virtuāli, gan telefoniski. Tajā vakarā neko īpaši nesvinēšu, bet sestdien pie manis brauks draugi no malu malām un manas dzimšanas dienas jau ir izvērtušās kā tāds draugu salidojumus – mēs satiekamies, izdomājam, kādā stilā, tematikā to visu darīsim. Katra dzimšanas diena ir bijusi īpaša, izcēlusies ar kaut ko savu!
Pagājušo gadu notika hipiju ballīte, bet šogad, tā kā esmu liela krievu mūzikas cienītāja, jau 20 gadus iemīļojusi Borisa Grebenšikova daiļradi, tad šogad mana dzimšanas diena būs šādā stilā.

Novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Vienā dienā ar mani dzimušajiem es novēlu, lai piepildās vēlmes, mazās laimes, jo ar tādu lielu laimi ir grūti tikt galā! Labs ir teiciens: ”Izvēlies, ko vēlies, jo tas var arī piepildīties!”

Skaistu šo dienu, daudz labu vārdu saņemt, jo dienu patiešām var iekrāsot ar labu vārdu! Lai visi šodienas vārda un dzimšanas dienas svinētāji šos labos vārdus saņem dubultā un spēj novērtēt to, kas viņiem ir blakus!