Pašvaldības policija laikposmā no 1.jūlijā līdz 12.novembrim pie Liepājas reģionālās slimnīcas sodījusi 157 satiksmes noteikumu pārkāpējus.
Kopumā šajā laikā iekasēti Ls 3470, portālu informēja pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.
Viņš arī sagatavojis atbildi uz portāla otru jautājumu: Kāpēc pašvaldības policija izmanto slimu cilvēku bezpalīdzīgo stāvokli, sodot par auto novietošanu pie slimnīcas, ja gan slimnīca, gan pašvaldība atzinusi, ka auto novietošana pie slimnīcas ir pagaidu problēma, kuru pašvaldība sola atrisināt?
Kā raksta Vārpiņš, „Liepājas pilsētas Pašvaldības policija neizmanto slimu cilvēku bezpalīdzīgo stāvokli, jo automašīnu novietošana pie slimnīcas nav tik sliktā stāvoklī, kā to pasniedz.
Pirmkārt, pie uzņemšanas nodaļas ir autostāvvieta, kur ar ierobežotu laiku iespējams novietot automašīnas tiem slimnīcas apmeklētājiem, kuriem ir akūtas veselības problēmas.
Otrkārt, ļoti tuvu slimnīcai ir autostāvvieta, kurā automašīnas bija iespējams novietot pirms renovācijas un automašīnas tur novietot ir iespējams vēl joprojām, šajā autostāvvietā regulāri ir brīvas vietas automašīnu novietošanai. Attālums no šī laukuma līdz slimnīcai ir apmēram 200 m.”
Tas gan īsti nesaskan ar policijas priekšnieka Normunda Dīķa laikrakstam „Kurzemes Vārds” atklāti teikto: „Tas ir skaidri redzams, ka automašīnu stāvvietu pie slimnīcas katastrofāli trūkst”.
Dīķis arī dalās pieredzē, kā mēdz rīkoties pats, ja jāapmeklē slimnīca: „Ja nebija brīvu vietu stāvlaukumā, novietoju savu automašīnu tālāk pie meža, kur ir laukums helikoptera nosēdināšanai, un tur vienmēr jebkurā laikā bija brīvas vietas”.
Liepājnieks Juris Šmits, kurš arī ir viens no sodītajiem par auto novietošanu neatļautā vietā un par kuru portāls nesen rakstīja, gan uz slimnīcu bija devies ar sāpošu, un, kā izrādījās vēlāk – lauztu – kāju. Tāpēc viņam šāds „pārgājiens” būtu fiziski pārāk smags.
Vārpiņš atbildē arī norāda: „Latvijas Republikā apstāšanās un stāvēšanas kārtību regulē Ceļu satiksmes noteikumi. Pēc likuma Par policiju 10.punkts Policijas darbinieka pamatpienākumi nosaka, ka saskaņā ar policijas uzdevumiem policijas darbinieka pamatpienākumi atbilstoši dienesta kompetencei ir nodrošināt kārtību uz ceļiem, ielās, laukumos, parkos, sabiedriskā transporta līdzekļos, lidostās, ostās, stacijās un citās publiskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību.”