Vasaras mēnešos darbdienu vakaros Centra "Marta" Liepājas filiālē Kūrmājas prospektā 11 notiks atbalsta grupa sievietēm, kuras cietušas vardarbībā. Atbalsta grupas mērķis ir apmainīties ar pieredzi, iedvesmoties vienai no otras, dalīties ar izjūtām, emocijām un grūtību pārvarēšanas veidiem, informē centra Liepājas filiāles vadītāja Madara Lapsa.

Pētījumi liecina, ka Latvijā aptuveni katra trešā sieviete savā dzīves laikā ir cietusi no vardarbības ģimenē. Latvijā sievietes biežāk nekā vidēji Eiropas Savienībā cietušas no fiziskas vardarbības sekām. 84% sieviešu, kuras pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas ir piedzīvojušas fizisku un/vai seksuālu vardarbību, tās rezultātā saskārās arī ar veselības problēmām, psiholoģisko vardarbību no esošā vai bijušā partnera, kā arī retāk ziņojušas par pieredzēto vardarbību .

Atbalsta grupu tikšanās reizēs tiks runāts par emocionālo, seksuālo, fizisko vardarbību attiecībās, par bailēm un to, kā sevi pasargāt no vardarbības un kā pārvarēt piedzīvotās vardarbības sekas. Grupu nodarbībās paredzētas arī sarunas par savām personīgajām robežām, līdzatkarību, vardarbīgām un vienlīdzīgām attiecībām un to, kā atpazīt varmāku savā dzīvē.

Atbalsta grupa domāta sievietēm jebkurā vecumā, kuras cietušas no jebkāda veida vardarbības – emocionālās, fiziskās, seksuālās. Grupa domāta gan tām sievietēm, kuras pašlaik atrodas vardarbīgās attiecībās, gan tām, kuras tās pārtraukušas senākā vai nesenākā pagātnē.

Daloties savā pieredzē un uzklausot, sievietes gūst gan pašas, gan sniedz atbalstu arī citām grupas dalībniecēm – meklējot un atrodot katra savu veidu, kā dzīvot tālāk. Tieši tāpēc atbalsta grupa ir lielisks veids, kā vardarbībā cietušām sievietēm atgūt pārliecību par sevi un ticību drošai, laimīgai dzīvei.

Dalība atbalsta grupā ir bez maksas, nepieciešamības gadījumā dalībniecēm tiks kompensēti transporta izdevumi nokļūšanai uz atbalsta grupas nodarbībām.

Pieteikties dalībai grupā var, zvanot pa tālruņiem 26308079, 29195442, rakstot uz e-pastu centrs@martaliepaja.lv vai aizpildot pieteikumu Centra "Marta" mājaslapā.

Atbalsta grupas norisi atbalsta Baltijas jūras valstu padome.