Otrdien, 11.decembrī, pulksten 18 koprades birojā "Coworking Liepāja" (Vecā Ostmala 24, 4.stāvs), notiks nebijis pasākums "Ar pasaules pieredzi Liepājā".

Tajā gaidīs tos, kas pēc ilgstošas prombūtnes ārvalstīs atgriezušies uz dzīvi Latvijā. Pasākumā dalīsies pieredzē par atgriešanos Latvijā, dzirdēs ārvalstnieka pieredzi, uzsākot dzīvi Liepājā, un pavadīs laiku dažādās aktivitātēs gan pieaugušajiem, gan bērniem, informē Kristīne Smilga, Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore.

Iecere par pasākumu radās, uzklausot ģimeņu sacīto, ka, atgriežoties Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, sociālā dzīve jāveido no jauna. Cilvēki vēlas satikties un dalīties piedzīvotajā dažādu ikdienišķu jautājumu risināšanā ar cilvēkiem, kam ir līdzīga pieredze. "Cilvēki mūs pārliecināja, ka šāds pasākums Liepājā ir nepieciešams. Tāpēc kopā ar Liepājas Speciālās ekonomikas zonu, Liepājas pilsētas pašvaldību un "Coworking Liepāja" nolēmām rīkoties un organizēt neformālu sanākšanu ģimenēm ar nosaukumu "Ar pasaules pieredzi Liepājā". Svētku noskaņās iepazīsimies  tuvāk un kopīgi piedalīsimies dažādās aktivitātēs," stāsta Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Kristīne Smilga.

Telpu ietilpības dēļ apmeklētāju skaits ir ierobežots, tāpēc organizatori aicina reģistrēties elektroniski jau laikus, aizpildot pieteikšanās formu. Pasākumā dalība ir bez maksas.

Ja jums ir draugi, kaimiņi vai radinieki, kas ar uzkrātu pasaules pieredzi atgriezušies Liepājā, pastāstiet viņiem par šo pasākumu un aiciniet pievienoties.

Kopš remigrācijas pilotprojekta sākuma 1.martā, uz dzīvi Kurzemē atgriezušās jau vairāk nekā 30 ģimenes. Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo remigrācijas koordinatoru  tīkla izveides jau vairāk nekā 1100 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem reģionālajiem remigrācijas koordinatoriem ar informācijas pieprasījumiem, no kurām 124 jau ir atgriezušās, bet 110 plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā tuvākajā nākotnē.

Visa informācija par remigrācijas pilotprojektu pieejama vietnē www.paps.lv, kur arī ar anketas palīdzību iespējams uzdot aktuālos jautājums tiem, kas jau ir atgriezušies vai vēl tikai apsver domu par atgriešanos Latvijā nākotnē.