Liepājas muzeja filiālē no 4. līdz 31. augustam būs apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja izveidotā ceļojošā izstāde "Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai".

Izstādes, kas notiek festivāla "Via Baltica" ietvaros, dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai. Izstāde "Latvija 1939–1991: No okupācijas līdz brīvībai" ietver arī muzeja skatījumu uz Otrā pasaules kara traģiskajiem notikumiem Latvijā.

Izstāde apceļojusi gandrīz visus Latvijas novadus, kā arī eksponēta Lietuvā, Igaunijā, Moldovā un Ukrainā. Liepājā tā būs apskatāma bezmaksas Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" darba laikos.

Festivāla organizatori īpaši aicina izstādi apmeklēt skolas vecuma jauniešus. Izstādes veidotāji ir sagatavojuši skolēna darba lapu. Atbilžu meklēšana uz tajā iekļautajiem jautājumiem palīdzēs iepazīties ar izstādes saturu, informē "Via Cultura" valdes priekšsēdētāja un festivāla direktore Dace Bluķe.

Izstāde notiek ar Latvijas Okupācijas muzeja un Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" atbalstu. Festivālu finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldība. Plašāka informācija par festivālu "Via Baltica" pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com.