"Astronomijas skolas" nodarbības ietvaros pirmdien, 2.martā, pulksten 18 Liepājas Universitātes 427.auditorijā viesosies Lundas Universitātes astronomijas profesors Dainis Draviņš. Ikvienam astronomijas entuziastam būs iespēja uzzināt par zinātniski pētnieciskām metodēm, kuras palīdz atrast planētas ap citām zvaigznēm, kā arī rosināt izzināt vai mūsdienu tehnoloģijas ļauj atrast dzīvības pazīmes uz citplanētām Visumā, informē "Astronomijas skolas" projekta vadītājs Mārtiņš Mamis.

Dainis Draviņš (dzimis 1949. gada 10. septembrī) ir latviešu izcelsmes Zviedrijas astronoms. 1998.gadā saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu "Par ievērojamiem zinātniskiem sasniegumiem astrofizikālo procesu izpētē zvaigžņu un starpzvaigžņu vidē un būtisku Latvijas zinātnes starptautiskās sadarbības veicināšanu". Zviedrijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas loceklis (1987), Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis (1992).

Kopš 1984. gada ir Lundas universitātes astronomijas profesors, strādājis arī citviet, tostarp Eiropas dienvidu observatorijas (ESO) iestādēs Vācijā un Čīlē, arī bijis viesprofesors Latvijas Universitātē.

Savos darbos izmantojis astronomiskus novērojumus, attīstot metodes, lai uzlabotu to izšķirtspēju. Viņa darbi ietver Saules un Saulei līdzīgo zvaigžņu fotosfēru izpēti, izmantojot spektroskopiju, metodiskas pieejas, kā atrast citplanētas, attīstīt optiskos interferometrus, u.c. Piedalījies Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra VSRC izveidošanā.