Šodien, 30.janvārī, uzņēmumu „Liepājas metalurgs” apmeklēja trīs ministri – Ilze Viņķele, Daniels Pavļuts un Jānis Bordāns, lai iepazītos ar situāciju un pārrunātu iespējamo palīdzību.

Kā portālam atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns, valdības pārstāvji pauduši gatavību risināt problemātiskos jautājumus un sadarboties, taču tikai tādā gadījumā, ja būs gūta pilnīga izpratne par situāciju un uzņēmuma darbību:

„Jautājums ir vienkāršs: ja tev neko nevajag, tu vari nepieļaut auditu, bet, ja tu gribēsi kredītu, banka taisīs auditu, ja gribi pārdot savas akcijas, pircējs taisīs auditu, un, ja tu no valdības gribi kaut kādas garantijas, valdība prasīs auditu. Uztaisām auditu, un tad runājam, vajag vai nevajag palīdzēt. Tas arī šodien tika pateikts Metalurgā – gan akcionāriem, gan strādniekiem.

Ir jānoskaidro iemesli, citādi jebkurš var izdomāt – man ir problēmas un man ir tāds instruments kā arodbiedrība, strādnieki ar ģimenēm un bērniem, kurus izliks uz ielas... Tā jau ir ķīlnieku sagrābšanas taktika, ko izmanto uzņēmuma vadība – izstumj priekšā strādniekus un paziņo – man vajag kaut ko, un valdība tā vienkārši dos. Bet varbūt arī ir problēmas.

Taču, runājot par obligātā iepirkuma komponenti – vai jūs ticat, ka dažu miljonu dēļ vienā dienā var nogrimt uzņēmums ar divtūkstoš trīssimt cilvēkiem?”

Arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe aģentūrai BNS norādījusi, ka „Valsts kase tagad veiks auditu uzņēmumā, vienlaikus Ekonomikas ministrija turpinās strādāt pie obligātā iepirkuma komponentes (OIK) problēmas risināšanas, kā arī valdība skatīs, vai potenciālajiem pasākumiem nav nepieciešams Eiropas Komisijas akcepts un vai tie neskaitītos kā valsts atbalsts."

Kad varētu būt gaidāmi pirmie risinājumi, vēl nav zināms, bet, kā norāda Grūbe, "tas lielā mērā būs atkarīgs arī no uzņēmuma gatavības sadarboties."

Jau vēstīts, ka LM valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs iepriekš Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē uzsvēra, ka gaidāmā elektrības sadārdzināšanās no OIK uzņēmumam ir izdzīvošanas jautājums, tādēļ nolemts Latvijas energokompānijai "Latvenergo" vairs nemaksāt OIK maksājumus. "Valdē mēs pieņēmām lēmumu pārtraukt atmaksāt OIK daļu. Tas ir nesmuks lēmums, bet mums nav citas izvēles, kamēr šai problēmai nav risinājuma," teica Terentjevs un norādīja, ka tik straujš OIK kāpums uzņēmumu ved uz bankrotu.

LM arī izplatīja paziņojumu, ka gaida valdības ātru un precīzu rīcību, kas dotu iespēju saglabāt modernizācijas gaitā būtiski paaugstināto uzņēmuma konkurētspēju.

Pērn LM apgrozījums sasniedza apmēram 300 miljonus latu. Uzņēmuma koncernā ir stividors "Liepājas osta LM", "Sporta klubs "Liepājas metalurgs"", "Ledus halle " Liepājas metalurgs"" un būvmateriālu ražotājs "Rūķis LM". " Liepājas metalurga" akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.