Pusgadsimtu vecais patruļkuģis "Zibens", ko oktobra sākumā nodeva Jūras spēku Mācību centra rīcībā, sekmīgi kalpo topošo klāja matrožu un kuģa motoristu apmācībā.

Tā intervijā "Rietumu Radio" stāstīja Jūras spēku Mācību centra komandieris Uldis Zupa, raksta LETA.

"Sākām kuģi izmantot mūsu Mācību centra apmācību programmās, tāpēc jau notikušas pirmās klāja matrožu un motoristu apmācības," stāsta Mācību centra komandieris, piebilstot, ka kuģis ir liels ieguvums un uzlabos mācību centra izglītības kvalitāti.

"Pārsvarā jaunieši Mācību centrā ierodas bez priekšzināšanām par kuģiem un jūru, tāpēc mūsu uzdevums ir viņus apmācīt," skaidro Zupa. Viņš norāda, ka "Zibens" šajā procesā ir neatsverams palīgs un tādu mācību kuģi centram vajadzējis jau sen.

Uz "Zibens" klāja topošie matroži iepazīst kuģa uzbūvi, telpu izvietojumu, stūres iekārtas un degvielas sistēmas darbību un daudz citu zināšanu. Tikmēr topošie kuģa motoristi pasniedzēju vadībā iepazīst kuģa dzinējus un citus kuģa mezglus.

Kā uzsver Mācību centra komandieris, būtiskākais ir tas, ka kursanti kuģa dzinēju labākai iepazīšanai tos var arī izjaukt, ko nav iespējams paveikt uz pilnvērtīgi funkcionējoša kuģa.

Kuģis "Zibens" pietauvots piestātnē pie Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolas, un lieli līdzekļi tā uzturēšanai, kā atzina Zupa, nav nepieciešami. Plānots, ka topošie jūrnieki mācību procesa laikā veiks arī kuģa krāsošanu un citus ar kuģa uzturēšanu saistītus darbus.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā Liepājas ostas 2.piestātnē notika kuģa "Zibens" svinīgā karoga nolaišanas ceremonija, jo kuģi Latvijas Jūras spēki saņēmuši kā dāvinājumu no Norvēģijas Jūras spēkiem. Kopumā abās valstīs tas nokalpojis 45 gadus.