Brīvība, demokrātija un vienlīdzība ir vērtības, kas svarīgas mums katram Latvijā un Eiropā. Kā tās redz un izprot jauni cilvēki, atklāj izstāde "Eiropas vērtības jauniešu acīs", kas aplūkojama no 2. februāra līdz 2. martam Liepājas Latviešu biedrības namā, informēja Biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Dēliņa-Lipska.

Izstāde ir īpaši aktuāla laikā, kad satraucošie notikumi liek vēl modrāk sargāt brīvības un demokrātijas ideju un ticību tās pastāvēšanai ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē. Cieņa un labvēlība cilvēku un valstu starpā – vai gan tā būtu nesasniedzama utopija? Jaunie mākslinieki asi un redzīgi saskata un izgaismo pieaugušo pasaules tumšos nostūrus.

Izstādē skatāmi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas topošo mākslinieku darbi, kuri tika iesūtīti radošajā konkursā. Autori reflektē par tādām Eiropas Savienības vērtībām kā drošība, līdztiesība, cieņa, cilvēktiesības, solidaritāte, tiesiskums, miers, brīvība, tiesības iegūt izglītību, kultūru daudzveidība un domas brīvība. Izstāde uz Liepāju atceļojusi no Rīgas, kur tika eksponēta Eiropas Savienības mājā. Daļa no mākslas darbiem rotā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā veidoto 2024. gada kalendāru, kas iezīmē Eiropas Parlamenta vēlēšanas 8. jūnijā.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina skolēnus aktīvi domāt par Eiropas vērtību nozīmību savā ikdienā, gūt iedvesmu apmeklējot izstādi un savu redzējumu atklāt vizuālās mākslas darbos.

Konkursa uzdevums – izveidot zīmējumu vai gleznojumu par tēmu "Nozīmīgākā Eiropas vērtība manās acīs". Darbi tiks izvērtēti divās vecuma grupās: 4.-9. klase un 10.-12. klase. Balvā Eiropas Parlamenta biroja Latvijā veidots 2024. gada kalendārs, kuru savā īpašumā varēs iegūt 20 radošākie skolēni, kuri uz Liepājas Latviešu biedrības namu līdz 22. februārim atnesīs savu vizuālās mākslas darbu. Darba otrajā pusē lūgums norādīt vārdu, uzvārdu, telefona numuru, skolu un klasi. Uzvarētāju vārdi tiks publicēti 26. februārī Liepājas Latviešu biedrības nama mājas lapā un Facebook kontā. Balvu varēs saņemt Liepājas Latviešu biedrības nama info centrā. 20 labākie vizuālās mākslas darbi tiks iekļauti izstādes ekspozīcijā Liepājas Latviešu biedrības nama telpās.

Izstāde ir skatāma bez maksas katru dienu no pulksten 10 līdz 19.