Divas bezpajumtnieces, kas ilgstoši dzīvoja Čakstes laukumā, blakus Liepājas domei, jau aptuveni divas nedēļas mitinās Mirdzas Ķempes skvērā. Viņas tur redzamas arī šajā spelgonī.

Neskatoties uz šajā dienā uznākušo jūtamo salu, abas sievietes faktisku visu laiku redzamas skvērā. Kā stāsta aculiecinieki, abas māsas bezpajumtnieces lietus laikā patvērumu meklēja autobusu pieturā Uliha ielā, bieži sagādājot neērtības pasažieriem, kas gaidīja autobusu. Novērots, ka visbiežāk abas guļ uz maiņām. Kamēr viena atpūšas, otra staigā pa skvēru, uzkopj to, meklē ko vērtīgu un pieskata uz soliņa dusošu māsu.

Par abām šīm personām portāls rakstīja jau decembra sākumā. Minējām, ka par šo faktu ir informēta gan pašvaldības policija, gan Sociālais dienests, ko portālam apstiprināja abās iestādēs.

"Kamēr sievietes nepārkāpj noteikumus, mēs neko nevaram darīt šajā situācijā. Esam piedāvājuši viņām iespēju, ka mēs viņas nogādājam Sociālajā dienestā, lai varētu sniegt palīdzību, taču viņas atteicās. Iespējams, ka šeit vairāk uzmanība būtu jāpievērš Sociālā dienesta darbiniekiem, kuri var šīm sievietēm palīdzēt. Tomēr piespiedu kārtā to nav iespējams darīt," atbildot uz jautājumu, portālam raksta Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Par sievietēm ir zināms arī Sociālajā dienestā. "Abas sievietes ir arī informētas par to, kādas iespējas viņām saņemt sociālo palīdzību. Abas ir māsas, vienai no viņām dzīvesvieta deklarēta Liepājā, otrai Aizputē. Abas kādu laiku 2014.gada martā arī uzturējušās Nakts patversmē. Pirms tam abas īrējušas dzīvokļus Ostas ielā un Baseina ielā, uzturējušās arī fondā "Agape"".

"Sievietes tur uzturas arī ļoti aukstā laikā. Kā tas izskatīsies, ja domes deguna priekšā kādu rītu atradīs vienu vai divus līķus?" – visai skarbs bija kāds liepājnieks, kurš pirmais informēja portālu par Čakstes laukuma dīvainajām iemītniecēm.

Uz to šobrīd ironiski gribas piebilst vienu – kopš sievietes mitinās Mirdzas Ķempes svērā, līķus atradīs tālāk no domes...