Liepājā bērniem no sociālā riska un daudzbērnu ģimenēm šogad ir iespēja par brīvu gan trenēties kikboksā, gan apmeklēt biedrības „Mākslas kabatas” radošo nodarbību ciklu par teikām.

Nodarbības notiek pateicoties  nevalstisko organizāciju,  Sabiedrības integrācijas fonda un ES atbalstam, un uz tām vēl var pieteikties arī jauni dalībnieki, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Programmas „ Cīnies ar sevi” ietvaros divas reizes nedēļā notiek nodarbības kikboksā Brīvības ielā 117. Tajās jau piedalās vairāk nekā 10 bērni no 8 līdz 18 gadiem, kuri apgūst boksa pamatus, iepazīst veselīgu dzīvesveidu, apgūst cīņas mākslas pamatprincipus un pašaizsardzības paņēmienus, veic vingrinājumus spēka, ātruma, lokanības un veiklības attīstīšanai. Nodarbībām iegādāts arī jauns aprīkojums, izremontētas dušu telpas. „Bērniem šīs nodarbības patīk, tāpēc aicinām pievienoties vēl jaunus arī dalībniekus – gan zēnus, gan meitenes, īpaši – bērnus no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, bez vecāku gādības palikušus bērnus, bāreņus, bērnus ar invaliditāti”, aicina projekta vadītāja Anna Prudņikoviča.

Savukārt biedrība „Mākslas kabatas” projektā, kuru vada Kristīna Lieģeniece, rīko radošo nodarbību ciklu „Teikas un pasakas- interesantā vēsture mūsdienu noskaņās”, kurš turpināsies līdz 2014.gada 30.aprīlim. Bērni no 10 līdz 18 gadiem piedalās kopīgā uzveduma „Ceļojums pa latviešu teiku zemi” iestudēšanā.

Projekts tapis Eiropas Ekonomiskās zonas programmas „NVO fonds” ietvaros, to finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projekta laikā bērniem būs iespēja apmeklēt nodarbības aktiermākslā, folklorā, skatuves runā un kustībās, scenogrāfijā, pasaku psiholoģijā, lai kopīgiem spēkiem veidotu uzvedumu „Ceļojums pa latviešu teiku zemi”, kura pirmizrāde paredzēta martā. To  plānots izrādīt Liepājas un rajona skolās, lai inovatīvi izglītojošā veidā atspoguļotu bērniem un jauniešiem mūsu tautai nozīmīgas tradīcijas un notikumus. Projekta laikā paredzētas arī divas tematiskās ekskursijas pa teiku vietām un uz Džūkstes pasaku muzeju. Dalība nodarbību ciklā ir bezmaksas un tās notiek Bāriņu ielā 13.