Liepājas Universitātē apliecības par kursu beigšanu ir saņēmuši desmit C kategorijas sporta speciālistu profesionālās pilnveides izglītības programmas dalībnieki.

Viņi mācības uzsāka šā gada martā, informē LiepU Galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Šajā laika posmā topošie C kategorijas sporta speciālisti ieguva zināšanas sporta pedagoģijā, teorijā, sporta medicīnā, sporta psiholoģijā un individuāli izvēlētajā sporta veidā (peldēšanā, aerobikā, atlētiskajā vingrošanā, šaušanā, karatē, tenisā, kanoe slalomā, volejbolā, futbolā), kā arī teorētiskās zināšanas pielietoja programmā paredzētajā obligātajā praksē savā izvēlētajā sporta veidā.

Stāsta programmas vadītāja Helēna Vecenāne: "Ņemot vērā to, ka Liepājā sports ir populārs, un šeit darbojas daudz sportistu un sporta speciālistu, uzskatu, ka šī ir brīnišķīga iespēja izglītību iegūt tepat, Liepājā. Šī bija lieliska un saliedēta grupa. Mēs gaidām tādu atkal!"

Sporta speciālisti, kuri saņēma programmas beigšanas apliecības atzina, ka mācīties bija viegli un patīkami, Oskars Kļava saka: "Grūti bija tas, ka pēc treniņa uzreiz bija jānāk uz skolu. Bija lietas, ko zinājām no prakses, bija lietas, piemēram, pedagoģija, ar ko it kā saskaramies ikdienā, bet tikai tagad zinām profesionāli."

C kategorijas sertifikāta saņemšanai atbilstoša profesionālās pilnveides izglītības programma šobrīd ir licencēta un akreditētas vairākās Latvijas izglītības iestādēs, un viena no tām ir Liepājas Universitāte. Pieteikumus "C kategorijas sporta speciālistu profesionālās pilnveides izglītības programmai", kura darbu uzsāks septembrī, var iesniegt Liepājas Universitātes  Mūžizglītības nodaļā.