Pirms pieciem gadiem jauna liepājniece – Santa Vēvere – saprata, ka ir pienācis laiks kļūt nopietnākai, un savu hobiju – veikošanu – pārvērta biznesā.

Kad Latvijā parādījās pirmās veikborda trases un aizsākās arī pirmās veikborda sacensības, kādreizējā snovotāja un kaitotāja, kā daudzi citi, metās iekšā šajā sporta veidā, kurš, starp citu, jau izaudzis līdz olimpiskajam līmenim.

"Sacensības bija, bet kur trenēties – ne. Tieši tad nolēmu, ka hobijs jāpārvērš darbā," atceras Santa. Bez kredīta, bet, lai atvērtu kafejnīcu un ierīkotu pirmo veikborda trasi, piesaistot divus investorus, Santa arī sāka. Noderējis arī pašvaldības konkursā mazajām komercsabiedrībām iegūtais atbalsts – pirmajā reizē tas izlietots, lai izveidotu elektrības pieslēgumu. Nākamajā gadā par MVK līdzfinansējumu jau iegādāta pirtiņa un baļļa, kā arī laivas. Pērn arī pirmie un galvenie "pūšļu" trases elementi.

"Šis jau arī ir vienīgais finansējums, ko varam "no malas" piesaistīt," atzīst Santa, nopūšoties, ka šogad viņu iesniegtais projekts noraidīts.

Jāstrādā visu laiku, jo nekas pats no sevis nerodas, saka Santa, bet galvenais, ka pašai tas iet pie sirds, viņa atzīst.

Karosta, nevis Liepājs ezers
Savas ieceres īstenošanai Santa bija nolūkojusi kādreizējo grants karjeru Beberliņos – krūmiem, niedrēm un zālēm aizaugušo ūdenskrātuvi Karostā. Starp citu, kā cēlies nosaukums "Beberliņi" īsti nav skaidrs. Stāsts par bebriem un līņiem laikam ir tikai anekdote, smaida Santa, jo bebru šajā apkaimē netrūkst, taču līņi gan neesot manīti, lai arī vīri ar badapātagām pastāvīgi sēž pie ūdens.

Pašvaldībā centušies atrunāt – ko nu tur, tik tālu, ja ko dara, tad labāk tuvāk centram. Bet Santa spītīgi palikusi pie sava. Varbūt paldies jāteic arī "Natura 2000" stingrajiem nosacījumiem, kas Liepājas ezera pļavās daudz ko liedz darīt.

Santa izvēlējās aizaugušāko ūdenskrātuves krastu, kas tuvāk ceļam, atstājot mierā skaisto smilšaino kāpas nogāzi. Pašu spēkiem (lielā mērā tas esot bijis Santas tēta muskuļu spēks) attīrot teritoriju no krūmiem un niedrēm, radīta vieta kafejnīcai un kabeļveikborda trasei, ko sāka apsaimniekot SIA "BB WakePark".

Veikparkam pievienojas kempings
Mazliet vēlāk šim uzņēmumam pievienojās SIA "BB camping" un tika uzceltas pirmās piecas kempinga mājiņas un sanitārais bloks ar dušām un tualetēm. Šobrīd kempingā nožogotā teritorijā jau ir desmit mājiņas un 12 kemperu vietas, un Santa jau skata nākotnes vīziju, kur viss pašlaik esošais būs reizināts vismaz ar divi.

Kempinga un veikparka "komplektā" ir arī pirtiņa un baļļa, un, protams, kafejnīca, kas šogad ieguvusi romantisku tiltiņu un nojumes uz saliņas Beberliņu ūdenskrātuvē.

Apmeklētāju skaita pieaugums jūtams ik gadu. Šovasar aktīvās atpūtas parks un kafejnīca dienā apkalpo līdz pat 500 apmeklētāju, spriež Santa.

"Līdz šim arī visas ziemas esam cītīgi strādājuši un kafejnīca bijusi atvērta ik dienas. Protams, ja vēl ziema padevusies kā nākas, prieks par to ir neizsakāms, jo ir iespēja atvērt slidotavu ar slidu nomu, ko iemīļojuši un iecienījuši liepājnieki un arī pilsētas viesi."

Paplašinājušās arī veikparka iespējas – sākotnējo vienu trasi jau trešajā sezonā papildināja vēl viena. Ūdens prieku cienītājiem ir iespēja iznomāt vairākas laivas un nu jau desmit SUP dēļus, pēc kuriem pieprasījums audzis īpaši šovasar. Šogad ūdens atrakcijas papildinājusi arī "pūšļu" trase, kas vairāk domāta ģimenēm ar bērniem. Arī tai vēl ir plašas iespējas "augt un pilnveidoties".

Veikborda skola
Veikparks jau ceturto vasaru pēc kārtas dod savu artavu bērnu un jauniešu brīvā laika jēdzīgā aizpildīšanā. Santa saka – 50 līdz 70 bērnu ik vasaru ieziet cauri veikparka skoliņai. Aktīvākie 20 – 30 bērni turpina treniņus arī ziemā, jo šis sporta veids prasa regulāras nodarbības, un ne tikai uz ūdens. Jaunajiem veikotājiem ir arī labi panākumi – tikko Valmierā aizvadītajās sacensībās pirmā vieta tieši liepājnieku pārstāvim.

Jaunākie veikborda iesācēji esot pat piecgadīgi, vecākā esot bijusi sieviete pēc 60, kas tagad trasē redzama vai katru otro dienu.

Arvien vairāk meklē un atrod
Cilvēku plūsma uz Beberliņiem aug ar katru gadu, saka Santa. Tie ir gan ārvalstu tūristi tepat, no Lietuvas, bet arī no Skandināvijas, Vācijas, Spānijas un citām Eiropas valstīm, un pat no Jaunzēlandes. Ir tādi, kas brauc regulāri, katru vasaru.

Uz Beberliņiem braucot arī daudz rīdzinieku, nerunājot par liepājniekiem, kas te ierodas atveldzēties no otra pilsētas gala, un agrāk pat liepājniekiem maz zināmais Beberliņu vārds šodien komentārus neprasa nevienam.

Kur ir, tur rodas
Veikparks labi sadzīvo ar vietējiem karostniekiem, kuri tāpat vien atnāk paēst uz kafejnīcu, makšķerē Beberliņu ūdenskrātuvē, kas tagad tiek regulāri izpļauta, pastaigājas blakus esošajā skaistajā priežu mežā, kur kļuvis daudz tīrāks un drošāks, jo dīkdieņi un dzērāji pārvākušies uz citurieni, tiesa, pašvaldības ierīkoto piknika vietu gan joprojām iecienījuši atpūtnieki, kas nekautrējas tur lietot arī alkoholu gaišā dienas laikā, teic Santa. Protams, gadās arī pa kādam pukstētājam, kam "BB wakepark" traucē, bet kopumā labi sadzīvojam, uzskata Santa. Labas kaimiņattiecības ir arī ar netālu esošo "Tarzāna trasi", kas, sekojot veikparka pēdās, izvēlējās Beberliņus par savu mājvietu – veikparka un kempinga viesi labprāt apmeklēt trasi, savukārt trases apmeklētāji iegriežas kafejnīcā.

"BB Summer Jam" – jau piekto reizi
Sestdien, 25.augustā, Beberliņos norisināsies nu jau tradicionālās sacensības (vienas no vērā ņemamākajām valstī!) "BB Summer Jam". Santa aicina uz Beberliņiem ne tikai veikborda cienītājus, bet ikvienu liepājnieku. Sacensības sāksies pulksten 14, bet īpaši saistošs varētu būt fināls un "best trick" paraugdemonstrējumi, kas sāksies pulksten 18. Sākot no pulksten 20 īpašu koncertu sniegs apvienība "Riga Reggae", dziesminieks Artjoms Smirnovs, kā arī DJ Nina Elektrichka. Vienīgā aktīvā sava žanra pārstāve Latvijā – "Riga Reggae" Liepājā muzicē visai bieži, bet tik un tā viņu koncerti vienmēr ir kupli apmeklēti. "Riga Reggae" puiši šoreiz izpildīs gan akustisko koncertprogrammu, gan arī piedāvās savu DJ setu.

Ar programmu "Hosteļbāru dziesmas" "BB Summer Jam" apmeklētājus priecēs dziesminieks Artjoms Smirnovs, kurš kā solo mākslinieks muzicējis vairākos festivālos, un nu pienākusi kārta arī Liepājai. Artjomam ir savs princips – nebraukt ceļojumos bez ģitāras. Mazā, melnā ģitāra kopā ar savu saimnieku apceļojusi Floridu, Indonēziju, Malaiziju, Filipīnas, Nepālu un Singapūru.

Savukārt Nina Elektrichka ir vizuālā māksliniece, DJ un producente no Rīgas. Nina eksperimentāli un kontrastējoši miksē no vieglas elektronikas līdz pat trokšņainam tehno, papildus iniciējot organiskas skaņas, cilpas, neapstrādātus un savādus ritmus, lai piepildītu deju telpu ar spēcīgu magnētisko lauku. Izmantojot mūziku un vizuālo mākslu, Nina izzina un vienlaikus atspoguļo savu iekšējo pasauli.

Vairāk informācijas par "BB Summer Jam" mājas lapā www.bbwakepark.lv, kā arī sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram.