Pēc Latvijas viļņu sērfotājas Santas Vēveres debijas pasaules sērfošanas čempionātā pagājušajā gadā Salvadorā, šogad no 23. februāra līdz 3. martam Puertoriko notiekošajās "World Surfing Games" sacensībās Latviju pārstāvēs jau divas sportistes – Santa Vēvere un Katrīna Krūze, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Vēvere.

Viļņu sērfošana pirmo reizi tika iekļauta 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs un šobrīd jau ir kļuvusi par pastāvīgu olimpiskās programmas sastāvdaļu. Šī gada pasaules čempionāts būs arī noslēdzošais Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas posms, kas norisināsies La Marginal un Arecibo pludmalēs ļoti augstas sarežģītības viļņos un būs nopietns pārbaudījums abām sportistēm.


Sacensībās ir pieteiktas 102 sportistes no 55 valstīm.

Latvijas sportistes ziemas periodā pastāvīgi trenējas ārzemēs, bet uz sacensību vietu Puertoriko ir devušās jau februāra sākumā, lai varētu iziet aklimatizācijas procesu un iepazīt čempionāta norises vietas viļņus un to īpatnības.


Santa Vēvere. Publicitātes foto.


Santa Vēvere ir liepājniece, kas ar viļņu sērfošanu aktīvi nodarbojas astoņus gadus un otro sezonu trenējas pie portugāļu sērfošanas speciālistiem Nika Rosario un Filipes Anjos. Santa ir uzvarējusi vairākās sacensībās Latvijā un arī Lietuvas čempionātā, kā arī savulaik ir bijusi aktīva veikbordiste, vairākkārt uzvarot Latvijas čempionātos arī šajā sporta veidā. Pasaules čempionātā sportiste startē ar Liepājas pilsētas, "Rip Curl Europe" un "Boards.lv" atbalstu.

Katrīna Krūze ir ādažniece, viļņu sērfošanai nopietni pievērsusies pirms trīs gadiem, un šī būs viņas debija augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās. Katrīna nodarbojas arī ar kaitsērfingu, veikbordu un sērfskeitu.

Viļņu sērfošanas sportu Latvijā pārstāv Latvijas Sērfošanas un SUP federācija. Tās prezidents Normunds Barinovs uzsver: "Pēdējos gados, kopš viļņu sērfošana kļuvusi par olimpisko sporta veidu, ir vērojama jauniešu pastiprināta interese ar to nodarboties, un šogad ir sagaidāma arī Latvijas debija Pasaules U18 junioru čempionātā Salvadorā".


Papildu informācijai:
Latvijas Sērfošanas un SUP federācija
Tel: 22847624