Biedrības "Dižvanagi" vadītais Baltijas Rehabilitācijas centrs Liepājā no šodienas pārtrauc apmeklētāju pieņemšanu klātienē, aģentūru LETA informēja biedrības "Dižvanagi" valdes priekšsēdētāja Ilze Durņeva.

Viņa norādīja, ka ar pacientiem notiks individuāla saziņa, nepieciešamības gadījumā speciālistiem apmeklējot pacientu mājās vai tikai ārpus kārtas pieņemot klātienē.

Centra durvis ikdienā būs slēgtas līdz 14.aprīlim, kas pašlaik ir noteiktā ārkārtas stāvokļa un ierobežojumu termiņš.

No šodienas Baltijas Rehabilitācijas centrā konsultācijas pie terapeitiem nenotiks, izņemot individuālus gadījumus, ja to nav iespējams atlikt. Lēmumu pieņems terapeits, tādēļ aicinām iespējami drīzā laikā sazināties ar savu speciālistu, sacīja Durņeva.

Tāpat nenotiks arī bērnu grupu nodarbības un atbalsta grupas vecākiem nodarbības. Šo nodarbību cikls tiks pārcelts uz vēlāku laiku un noteikti tiks turpināts, tiklīdz tas būs iespējams, solīja biedrības valdes priekšsēdētāja.

Arī bērnu paliatīvajā aprūpē klātienē konsultācijas nenotiks - paliatīvās aprūpes speciālisti sniegs konsultācijas telefoniski, nepieciešamības gadījumā apmeklējot klientus mājās, stingri ievērojot drošības prasības.

Līdz 14.aprīlim centrā tiek atcelta arī "Atelpas brīža" pakalpojuma sniegšana.

"Pagaidām uz nenoteiktu laiku tiek pārcelts 28.martā paredzētais seminārs par uzturu bērnu veselībai, kuru vadīs uzturzinātniece Silvija Ābele. Ar visiem interesentiem, kuri izteica vēlmi piedalīties seminārā, sazināsimies personīgi," piebilda Durņeva.

"Lai arī mūsu centrs ir salīdzinoši neliels un apmeklētāju plūsma ikdienā nav izteikti liela, tomēr arī mēs esam medicīnas iestāde un strādājam ar cilvēkiem. Tādēļ ir vēl būtiskāk padomāt par papildu drošību sabiedrības labā. Baltijas Rehabilitācijas centra durvis ikdienā būs slēgtas, taču savus pacientus un klientus mēs neatstāsim uz mēnesi bez palīdzības - būsim regulāri saziņā, bet nepieciešamības gadījumā strādāsim arī ar katru individuāli, piemēram, apmeklējot pacientu mājās," skaidroja Durņeva.

Kā vēstīts, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība sestdien arī nolēma, ka 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.

Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts, atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.

Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.