Liepājā no 23. - 26.augustam norisināsies starptautiska konference "Karjeras atbalsta speciālistu sagatavošana mūsdienu praksē sastopamajiem izaicinājumiem" ("Equipping career guidance and counseling professionals to meet contemporary challenges in practice"), lai pievērstu uzmanību karjeras attīstības atbalsta nozīmīgumam jebkurā vecumposmā un nodrošinātu karjeras plānošanas pieredzi un zināšanu pārnesi karjeras attīstības atbalsta speciālistiem Eiropas un pasaules līmenī, portālu informēja Renāte Meļķe, Izglītības pārvalde komunikācijas vadītāja.

Konferences mērķis ir sekmēt karjeras atbalsta speciālistu profesionālo pilnveidi un pieredzes apmaiņu, risinot gan aktuālās nozares problēmas, kā arī gūt pieredzi un iedvesmu  profesionālajos izaicinājumos. NICE Akadēmijas (Eiropas Karjeras attīstības atbalsta un konsultāciju inovāciju tīkls (Network for Innovation in Career Guidance and Counseling in Europe)  organizētajā zinātniski praktiskajā konferencē uzstāsies Eiropā un pasaulē atzīti akadēmiķi un lektori, būs iespēja darboties meistarklasēs, satikt nozares profesionāļus un iegūt jaunas idejas savam darbam.

Šogad kā lektori uzstāsies:
Gideons Arulmani (Gideon Arulmani), Mārtiņa Lutera Kristīgā universitāte (Martin Luther Christian University), Indija;
Dace Briede - Zālīte, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija;
Nikos Drosos (Nikos Drosos) Eiropas Universitāte Kiprā (European University Cyprus);
Rīe Tomsena (Rie Thomsen), Orhūsas Universitāte (Aarhus University), Dānija.

NICE ir starptautisks augstākās izglītības iestāžu un indivīdu tīkls, kas ir vērsts uz karjeras atbalsta speciālistu akadēmisko un tālākizglītību. Tīklā ir pārstāvētas vairāk kā 50 karjeras konsultantu un citu karjeras atbalsta speciālistu studiju programmas no visas Eiropas. NICE katru gadu organizē gadskārtēju zinātniski - praktisku konferenci, iesaistot Eiropas valstu karjeras atbalsta speciālistus. Līdz šim konferences ir notikušas Rietumeiropas un Dienvideiropas valstīs, līdz ar to konference Liepājā  būs pirmais šāds pasākums Baltijas un Ziemeļvalstīs.

Konference top ar sadarbības partneru - NICE, Euroguidance tīkla, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas, Liepājas pašvaldības un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes, Liepājas Universitātes atbalstu. Vairāk informācijas, programma un pieteikšanās konferencei šeit.